Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 23 września. Imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli
23/10/2018 - 21:05

Rytro: Wójt Wnętrzak przegrał wybory, ale o zajęcie się nie boi

Wójt Władysław Wnętrzak po 20 latach, czyli po pięciu kadencjach przegrał wybory. Schedę po nim przejmie radny Jan Kotarba. Dlaczego Wnętrzak przegrał i co chce robić na politycznej emeryturze?

Zobacz też: Wyniki wyborów 2018: gmina Rytro Kto został wójtem?

Wójt Władysław Wnętrzak podchodzi do wyników wyborów ze stoickim spokojem – jest zadowolony z niemal najwyższej w historii gminy frekwencji – w Rytrze głosowało około 60 procent uprawnionych. I w tej mobilizacji Wnętrzak widzi przyczynę swojej porażki – młody elektorat, który mocno się zaktywizował chce i nie obawia się zmian.

Zobacz też: Rytro: to będzie starcie! Wnętrzak vs Kotarba w wyścigu o fotel wójta

Podpytaliśmy też wójta o spuściznę, którą zostawia swojemu następcy, ale okazuje się, że budżet na 2019 jest jeszcze w powijakach, bo do gminy nie wpłynęły dotąd wszystkie informacje odnośnie  subwencji oświatowych, tych związanych z opieką społeczną a więc kluczowych dla uchwały budżetowej.

Za to Wnętrzak nie kryje, że na Kotarbę czeka już w pierwszych dniach przewodzenia samorządem nie lada zadanie. Trzeba będzie na nowo wyłonić kontrahenta do wywożenia śmieci. I rada może stanąć przed niemile widzianą przez miejscowych koniecznością podniesienia opłat.

Co Władysław Wnętrzak będzie robił na politycznej emeryturze? Nudzić się na pewno nie będzie. Obejrzyjcie naszą rozmowę.

ES e.stachura@sadeczanin.info Film: KSDziękujemy za przesłanie błędu