Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 26 stycznia. Imieniny: Lutosława, Normy, Pauliny
01/07/2021 - 10:30

Rynek jak jezioro, auta jak amfibie. Deszczowa nawałnica nad Limanową [WIDEO]

Wszystko trwało ledwie kilka minut, a zakończyło się wodną katastrofą. Nad Limanową oberwała się chmura. Centrum miasta zamieniło się w jezioro, przez które samochody przedzierały się jak amfibie.

Nie ustaje nad naszym regionem pogodowy armagedon. Tym razem nawałnica przetoczyła się w środę po osiemnastej nad Limanową.

To była prawdziwa ściana deszczu. Wszystko trwało ledwie kilka minut.  Rynek zamienił się w jezioro, a przyległe jezdnie wyglądały jak rzeki. Studzienki kanalizacyjne nie były w stanie zbierać wody. Kierowcy z trudem przedzierali się przez jezdnie. Auta wyglądały jak amfibie.

Jakie są pogodowe rokowania? Nie ma dobrych wieści. Dziś kolejne ostrzeżenie wydali synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Do godziny 22 prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu od 30 mm do 50 mm oraz porywy wiatru do 80 kilometrów na godzinę, lokalnie nawet do 90 kilometrów. Miejscami spodziewany jest grad. (jagienka.michalik@sadeczanin.info) wideo, fot. tv28.plDziękujemy za przesłanie błędu