Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 6 lutego. Imieniny: Amandy, Bogdana, Doroty
30/11/2022 - 11:45

Rozpoczęła się „Potęga Informatyki” w WSB. Zainteresowanie jest ogromne [WIDEO]

Tegoroczna edycja „Potęgi Informatyki” w WSB NLU jest wyjątkowa. Młodzi ludzie, zafascynowani nowoczesnymi technologiami, spotkają się w Nowym Sączu już po raz 10. Wszystko rozpoczęło się w środę. Zainteresowanie jest ogromne.

Rozpoczęła się "Potęga Informatyki" w WSB

To wyjątkowa, bo 10 edycja "Potęgi Informatyki" w WSB-NLU. Potrwa od środy do piątku i łącznie weźmie w niej udział 2500 osób. Od samego rana przy budynku panuje bardzo duży ruch. Młodzi ludzi wraz z nauczycielami i opiekunami tłumnie przybyli na sądecką uczelnię.

- Chcieliśmy pokazać dzieciom, że informatyka to nie jest tylko nauka w szkole. To też doświadczanie i uczestnictwo w praktycznych zajęciach, takich jak „Potęga Informatyki”. Jestem tu pierwszy raz, ale inni nauczyciele mówili, że to ciekawa inicjatywa - mówi Michał Jeżowski, nauczyciel z Zespołu Szkół nr 1 w Bochni. - Spodziewam się, że dowiem się dużo więcej na temat informatyki i jej rozwoju. Mam nadzieję, że będę się przy tym dobrze bawił- dodaje uczeń Igor Pala.

Czym jest „Potęga Informatyki”?

Innowacje, technologie, informatyka i ogrom pasji, to wszystko można poczuć w Nowym Sączu! To będą trzy dni ekscytujących wrażeń, dziesiątek fascynujących i innowacyjnych wydarzeń oraz tysięcy młodych ludzi, których łączy pasja, zainteresowanie informatyką i ogromny potencjał. To jedyny tego typu event nie tylko na Sądecczyźnie, ale też w Polsce! 

Wydarzenie pod patronatem Microsoft przekracza wszelkie bariery, zachwyca i sprawia, że młodzi ludzie czują, jak niesamowita może być wirtualna rzeczywistość i informatyka. “Potęga Informatyki” to szereg ciekawych spotkań, wykładów i możliwość poznania nowych ludzi oraz najciekawszych technologii. Wszystko na jednej przestrzeni Wyższej Szkoły Biznesu - National Louis University. Ale nie tylko, bo tak naprawdę “Potęga Informatyki” jest wydarzeniem organizowanym z gigantycznym rozmachem. Gwarantuje emocje, niezwykłe doznania i świetne show. 

Doskonale dobrana muzyka, pokazy robotów, animacje, filmy i lasery oraz efekty świetlne - wszystko to można zobaczyć i poczuć w trakcie jubileuszowego eventu w Nowym Sączu. W tym roku przewidziano także Big Light Show, pokazy (m.in. jak Shodan wyszukuje IOT oraz w jaki sposób można wykorzystać nowoczesne techniki programowania aplikacji internetowych).

W wydarzeniu weżmie udział ponad 2 tysięce uczestników, już pierwszego dnia jest ich ponad siedmiuset. Wszystkich przyciąga rozbudowany program, obejmujący najnowsze trendy w informatyce; wszystko to, co najbardziej nowoczesne, przyszłościowe, na czasie.

Do tego wielkie zaokrąglone ekrany LED, music show i pokazy taneczne, pokazy ruchomych świetlnych głów, animacje i lasery. A oprócz tego na uczestników czeka m.in. pokaz na wysokości, tunel laserowy i dużo, dużo więcej! ([email protected], fot.: Tomasz Kowalski, wideo: Mateusz Pogwizd)

Patronem medialnym wydarzenia jest „Sądeczanin”Dziękujemy za przesłanie błędu