Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 28 lipca. Imieniny: Ady, Wiwiany, Sylwiusza
04/11/2019 - 05:10

Rozmowa dnia: z dr Alicja Wajrak-Fałowską o akcji darmowych szczepień

Władze Nowego Sącza przy wsparciu ze strony władz województwa po raz kolejny zorganizowały w Nowym Sączu akcję darmowych szczepień w ramach profilaktyki zakażeń pneumokokowych. Kto i gdzie może z nich skorzystać?

Akcja prowadzona jest w Centrum Batorego w Nowym Sączu. Zapisy na szczepienia przyjmowane w Poradni Dziecięcej w budynku C lub telefonicznie: 18 442 00 06 wew. 2. Ze szczepień mogą skorzystać dzieci urodzone przed 1 stycznia 2017 r. do lat 3 i w wieku 3 lat z terenu Nowego Sącza. Program będzie realizowany do wyczerpania szczepionek lub do 29 listopada 2019 r.

Zobacz też: Nowy Sącz: tego nikt się nie spodziewał. Co odkryto na dziedzińcu szpitala?

Ostatecznej kwalifikacji do szczepienia dokonuje lekarz. Każde szczepienie przeprowadzone będzie po uzyskaniu zgody rodziców/opiekunów dziecka. Należy pamiętać, że w dniu ustalonego terminu rodzic/opiekun prawny powinien zgłosić się z książeczką zdrowia dziecka. Dlaczego warto skorzystać z tych szczepień? Jakie zagrożenie niosą zakażenia pneumokokowe? Na te i inne pytania odpowiadała w studiu TV Sądeczanin koordynator akcji doktor Alicja Wajrak Fałowska.

ES e.stachura@sadeczanin.info Film: Daniel SzlagDziękujemy za przesłanie błędu