Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 23 września. Imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli
26/07/2019 - 21:55

Rowerzyści! Piwniczna-Zdrój wytyczyła już szlak AQUA VELO!

Piwniczna-Zdrój to kolejna gmina naszego regionu, która ma już za sobą wytyczanie szlaku AQUA VELO. Skąd dokąd biegnie ten uzdrowiskowy szlak?

O AQUA VELO pisaliśmy już w kontekście gminy Rytro. Szczegóły w publikacji Rytro ma już swoje Aqua Velo. Rowerzyści z nerwem – Eldorado

Piwniczna-Zdrój też nie zasypuje gruszek w popiele i włączyła się już również do tej sieci

Jak informuje Ewa Polakiewicz w Urzędu Miasta i Gminy w Piwnicznej-Zdroju i tu trasa przebiega po wyjątkowo atrakcyjnym terenie. Obejmuje m.in. Aleję Czercz by dotrzeć aż na Obidzę, gdzie czeka na rowerzystów czeka spore przewyższenie z finałem na wysokości ponad 930 metrów z niezapomnianym widokiem na lwią część Beskidu Sądeckiego. Wszystkie szczegóły na temat trasy znaleźć można w naszym materiale filmowym oraz na stronie internetowej gminy oraz tej dedykowanej jedynie trasie AQUA VELO.

Zobacz też: Nowa droga na Obidzy już prawie gotowa! [WIDEO]

Ważne. Po drodze można obejrzeć najważniejsze zabytki Piwnicznej-Zdroju a trasa spinać się będzie docelowo z EuroVelo. Chętni by skorzystać z uroków piwniczańskiego odcinka AQUA VELO mogą tu dojechać pociągiem lub autokarem. Trasa zaopatrzona jest – z Obidzą na czele – w bardzo dobrze rozwiniętą infrastrukturę wypoczynkową, są postoje z ławkami, grillowiska, wiaty itp.

ES [email protected] Film: Krzysztof StachuraDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe