Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 21 października. Imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza
15/12/2017 - 14:45

Rewelacja! W sądeckim szpitalu nie ma już limitów NFZ! Co się stało? [WIDEO]

Jak zapewnia Artur Puszko, dyrektor Szpitala Specjalistycznego im. J. Śniadeckiego w placówce nie obowiązują już limity NFZ. Co to oznacza dla pacjentów? Mamy bardzo dobre wiadomości. Żaden pacjent nie zostanie odprawiony z kwitkiem.

Sądecki szpital jest cały modernizowany. W najbliższym czasie rozbudowane zostaną pomieszczenia pod rezonans magnetyczny i pod pracownię scyntygraficzną, czyli umożliwiającą diagnostykę nuklearną. – Poszerzamy tez miejsca dla chemioterapii, bo jest go mało. Jest wielu pacjentów i zrobiło się ciasno – wylicza szpitalne inwestycje Artur Puszko.

Zobacz też: W sądeckim szpitalu rok pod znakiem inwestycji. Budowa pawilonu ginekologicznego jeszcze w tym roku?

Trwa przebudowa oddziału wewnętrznego, na którym zmniejszy się ilość łóżek, ale za to każda sala wyposażona zostanie w łazienki. Sporo zmieni się też na kardiologii i ortopedii. To doskonałe wiadomości. Tylko czy w ślad za zwiększeniem możliwości diagnostycznych i leczniczych placówki uruchomione zostaną właściwe środki, by przyjąć wszystkich pacjentów, którzy tu trafią?

- Tak. Dlatego, że już weszliśmy na trzeci poziom referencyjności jako jeden z trzech szpitali w Małopolsce i mamy pieniądze już jako sieciowy szpital. Nie kontraktujemy się, czyli mamy pieniądze lepsze, wyższe a które są przede wszystkim nielimitowane. Czyli dostaniemy tyle pieniędzy, ile wykonamy – gwarantuje Artur Puszko.

Co jeszcze zmienia się i zmieni w szpitalu? Posłuchajcie całej rozmowy.

ES [email protected] Film: Krzysztof StachuraDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)