Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 24 stycznia. Imieniny: Felicji, Roberta, Sławy
13/01/2020 - 10:20

Rekordowa kwesta WOŚP w Starym Sączu. Udało się zebrać aż...

45 tys. 879 zł i 110 euro a jeszcze trzeba policzyć datki z dwóch puszek – taki jest wynik zbiórki podczas ósmego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Starym Sączu. – Przebiliśmy sufit! – śmieje się szefowa sztabu Justyna Likszkowska, bo w tamtym roku – również rekordowym – zebrano aż o 17 tys. zł mniej.

Ósmy finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy był jak zwykle gorący a kwesta tak udana, że datki musiały zliczać aż trzy osoby. Jak komentuje szefowa sztabu Justyna Liszkowska popołudniu puszki, z którymi wolontariusze kwestowali na terenie Starego Sącza były tak pełne, że nie udało by się zmieścić w nich ani monety więcej.

Koncertowo i artystycznie finał WOŚP wystartował w Starym Sącz o godzinie 16., ale już dużo wcześniej, bo o godzinie 6. rano wolontariusze rozpoczęli kwestowanie na mieście a odzew starosądeczan jak zwykle był niezawodny – puszki pękały w szwach. Równie chętnie mieszkańcy uczestniczyli w licytacjach fantów.

Patery z podpisami aktorek Agaty Dygant i Darii Wieniawskiej zeszły na pniu. Dzięki zaangażowaniu niezawodnych przedsiębiorców już w trakcie koncertu okazało się, że fantów jest tak dużo, że sztab musiał zorganizować na swoim profilu na Facebooku osobne licytacje. Znaleźć je można pod adresem https://www.facebook.com/WOSPStarySacz/

Zobacz też: Morsowali nad Popradem i wspierali Wielką Orkiestrę

- Fajne jest też to, że już po koncercie Angeli Gaber, gdy już większość osób pojechała na światełko do nieba, trochę dla żartu ogłosiliśmy licytację płyt Angeli. I dwie płyty wylicytowaliśmy aż za 950 złotych. Za jedną zapłacono 500 złotych, za drugą 450 złotych – cieszy się Liszowska.

Podsumowanie akcji - jeszcze bez kwot - w materiale filmowym w rozmowie z Justyną Liszowską szefową sztabu WOŚP Stary Sącz.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez SYGNAŁ

ES e.stachura@sadeczanin.info Film: Krzysztof StachuraDziękujemy za przesłanie błędu