Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 4 czerwca. Imieniny: Christy, Helgi, Karola
22/05/2023 - 10:30

Ratujemy Jezioro Rożnowskie! Podpisy przekazane. Teraz wszystko w rękach decydentów!

No i stało się! Ponad pięć tysięcy podpisów poparcia ratowania Jeziora Rożnowskiego oraz uchwały, rezolucje i listy poparcia, przyjęte przez samorządy Sądecczyzny przekazano w ręce decydentów. Teraz wszystko będzie zależało od nich.

Samorządy i mieszkańcy Sądecczyzny odrobili zadanie na rzecz ratowania Jeziora Rożnowskiego, można powiedzieć z nawiązką.

Wola Sądeczan to jasny sygnał – dość zamiatania problemu jeziora pod dywan, jasny sygnał, że trzeba skutecznie działać, robić wszystko, co możliwe, by zaszły zmiany w prawie wodnym na rzecz ustanowienia specjalnego funduszu, z którego będzie można czerpać środki na rewitalizację jeziora.

Przekazanie ponad pięć tysięcy podpisów poparcia ratowania Jeziora Rożnowskiego oraz uchwał, rezolucji i listów poparcia, przyjętych przez samorządy Sądecczyzny na ręce wicemarszałka Sejmu Ryszarda Terleckiego oraz posła Jana Dudy – a to miało miejsce w piątek w Centrum Kultury i Promocji Gminy Łososina Dolna – zamknęło trwającą rok społeczną akcję Społeczno-Kulturalnego Towarzystwa „Sądeczanin”.

Przekazanie podpisów to otwarcie drogi do ratowania jeziora. Otwarcie drogi do walki o czyste jezioro nie tylko Jezioro Rożnowskie, ale i inne, które są zamulone.

Teraz wszystko będzie zależało od decydentów.

Dalsza część artykułu czytaj na następnej stronie - TUTAJ

Dziękujemy za przesłanie błędu