Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 24 sierpnia. Imieniny: Bartosza, Jerzego, Maliny
07/06/2018 - 15:10

Radwanów: Koniec z fuszerkami na basenie? [WIDEO]

Basen w Radwanowie w gminie Piwniczna-Zdrój, to wyjątkowo pechowa inwestycja. Samorząd cały czas musiał mierzyć się z usuwaniem kolejnych niedociągnięć wykonawcy. Ale z tym już koniec – od 9 czerwca basen pierwszy raz od chwili oddania do użytku będzie udostępniony w całości. Na tym jednak nie koniec dobrych wiadomości.

Na początku był niebagatelny problem z niecką basenową – samorząd jakoś się z nim uporał. Ale cały czas Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego zgłaszał uwagi co do jakości wykonania zadaszenia a przede wszystkim wentylacji obiektu. Basen wewnętrzny stał odłogiem.

By raz na zawsze rozwiązać ten problem radni w budżecie gminy na 2018 zabezpieczyli aż 565 tysięcy. Za tę sumę wybrana w przetargu firma LeedAir Sp. z.o.o zakończyła właśnie naprawę pokrycia dachowego, wymieniła stolarkę basenu i – co najważniejsze – zrobiła wentylację wewnętrznego basenu.

Zobacz też: Piwniczna-Zdrój: W budżecie 2018 na gminne drogi jest tylko 400 tysięcy a na turystykę ponad 2 miliony !

I jak informuje burmistrz Zbigniew Janeczek basen zostanie otwarty już 9 czerwca. Na tym jednak nie koniec dobrych wieści. – Obok basenu budujemy pełnowymiarowego Orlika, obok którego będzie siłownia pod chmurką – zapowiada burmistrz.

I rzeczywiście prace idą pełną parą. Stoi już budynek, w którym będą szatnie, łazienki, ubikacje, w tym dla niepełnosprawnych oraz pomieszczenie gospodarcze. Obiekt będzie świetnie doświetlony, dzięki montażowi profesjonalnych lamp. Będzie tu można grać w siatkę, kosza. Zgodnie z umową inwestycja ma już być gotowa dopiero po wakacjach, ale wczoraj 6 czerwca usłyszeliśmy na placu budowy, że wykonawca robi wszystko, by oddać to miejsce do użytku mieszkańcom wcześniej.

ES [email protected] Film: Krzysztof Stachura

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu


Sierpniowy miesięcznik "Sądeczanin"