Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 4 grudnia. Imieniny: Barbary, Hieronima, Krystiana
07/07/2023 - 13:40

Radość w II Liceum Ogólnokształcącym im. M. Konopnickiej. Duma z tegorocznych maturzystów [WIDEO]

Tegoroczni maturzyści spieszyli od rana do nowosądeckich szkół, by odebrać świadectwo ukończenia szkoły. Na wielu twarzach abiturientów widać było radość. Był to znak, że maturę zdali dobrze, albo bardzo dobrze. Przed tymi młodymi ludźmi wybór dalszej drogi życiowej. Wielu tegorocznych nowosądeckich maturzystów zamierza dalej kształcić się. Wybierają różne kierunki studiów.

W nowosądeckich szkołach średnich od rana panował dzisiaj duży ruch. Po odbiór wyników matur oraz świadectw ukończenia szkoły przychodzili tegoroczni maturzyści, ale też z niezbędnymi dokumentami spieszyli absolwenci szkół podstawowych, bo trwa właśnie rekrutacja młodzieży do nowosądeckich szkół średnich.

Tak było między innymi w II Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Konopnickiej w Nowym Sączu, szkole, która od wielu lat cieszy się bardzo dużą renomą.

Dyrektor Dorota Smaga nie kryje zadowolenia z wyników, jakie osiągnęli tegoroczni maturzyści II Liceum Ogólnokształcącego.

- Z tego, co osiągnęli tegoroczni maturzyści jestem bardzo zadowolona, moje koleżanki i koledzy również – powiedziała „Sądeczaninowi” dyrektor II LO. – No i myślę – uczniowie też. Mamy bardzo dobre wyniki jeśli chodzi o matury zarówno na poziomie podstawowym, jak i rozszerzonym. Trzeba też wziąć pod uwagę, że przez dwa lata młodzież uczyła się zdalnie.

Jak zaznacza dyrektor Smaga, wielu uczniów z maturalnego egzaminu na poziomie podstawowym i rozszerzonym uzyskało maksimum punktów, które można było zdobyć. W tym roku w II LO maturę zdawało 205 uczniów.

Zadowoleni z wyników maturalnych są także sami uczniowie.

Jedni, by dowiedzieć się jakie wyniki uzyskali na maturze rano, gdy tylko było można logowali się na stronę OKE w systemie ZIU. Inni o tym, jakie wyniki osiągnęli na maturze dowiadywali się po przyjściu do szkoły.

Dla tegorocznych maturzystów – Damiana Jojczyka, Patrycji Iwańskiej, Magdaleny Koc (klasa 4a – matematyka, geografia, j. angielski), z którymi dzisiaj rozmawialiśmy wyniki były – miłym zaskoczeniem.

Co powiedzieli „Sądeczaninowi” – zobacz w materiale filmowym.

([email protected], fot. IM), © Materiał chroniony prawem autorskim.

Radość w II Liceum Ogólnokształcącym im. M. Konopnickiej. Duma z tegorocznych maturzystów [WIDEO]
Tegoroczni maturzyści spieszyli od rana do nowosądeckich szkół, by odebrać świadectwo ukończenia szkoły. Na wielu twarzach abiturientów widać było radość. Był to znak, że maturę zdali dobrze, albo bardzo dobrze. Przed tymi młodymi ludźmi wybór dalszej drogi życiowej. Wielu tegorocznych nowosądeckich maturzystów zamierza dalej kształcić się. Wybierają różne kierunki studiów.Masz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!


Dziękujemy za przesłanie błędu