Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 28 lutego. Imieniny: Ludomira, Makarego, Wiliany
15/06/2023 - 20:05

Radni PiS zaniepokojeni kondycją finansową spółki NOVA [FILM]

Radni PiS są bardzo zaniepokojeni sytuacją finansową spółki NOVA w Nowym Sączu, która zajmuje się gospodarką odpadami komunalnymi, w tym odbiorem śmieci z terenu miasta. Radne Iwona Mularczyk i Teresa Cabała podzieliły się swoimi obawami podczas konferencji prasowej. Zdecydowały się na to po analizie sprawozdania finansowego spółki, które zostało opublikowane na stronach Krajowego Rejestru Sądowego. W 2022 roku spółka, jak wynika z tego sprawozdania poniosła stratę w wysokości 7,3 miliona złotych.

NOVA jest spółką miejską, na barkach której spoczywa gospodarka odpadami komunalnymi i dbanie o regularny wywóz odpadów komunalnych z terenu miasta. To ona zarządza również miejskim wysypiskiem odpadów komunalnych.

Sprawozdanie finansowe oraz sprawozdanie z działalności Zarządu wspomnianej spółki zostało opublikowane kilkanaście dni temu – 2 czerwca w Krajowym Rejestrze Sądowym.

Informacje zawarte w tych dwóch sprawozdaniach sprawiły, że radne Iwona Mularczyk oraz Teresa Cabała podzieliły się dzisiaj swoimi wątpliwościami z dziennikarzami na zwołanej konferencji prasowej.

- Za 2022 rok spółka poniosła straty w wysokości 7,3 mln złotych – powiedziała radna Iwona Mularczyk. – Strata ta, wraz ze stratami z lat ubiegłych w wysokości 2 milionów 250 tysięcy oraz z nieuwzględnioną w bilansie kwotą na wymagane kary nałożone przez Generalnego Inspektora Ochrony Środowiska daje kwotę już 11 mln złotych. Bardzo często mówiliśmy o tym, że mamy zastrzeżenia do tego, jak ta spółka funkcjonuje. To jest problem, który dotyczy nas wszystkich

Radna Mularczyk przypomniała, że cena za odbiór śmieci z terenu miasta wzrosła o 176 proc. dla indywidualnych mieszkańców, a za odbiór od przedsiębiorców o 300 proc.

Radna pytała czy Rada Nadzorcza spółki podjęła skuteczne działania, które prowadziłyby do uzdrowienia sytuacji finansowej spółki?

Dalszą część artykułu czytaj na następnej stronie - TUTAJDziękujemy za przesłanie błędu