Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 27 października. Imieniny: Iwony, Noemi, Szymona
07/10/2017 - 11:20

PWSZ świętuje 20 lat istnienia. Ambitne plany na dalsze lata [ZDJĘCIA, WIDEO]

Uroczysta 20. Inauguracja Roku Akademickiego w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nowym Sączu. Wakacje czas zakończyć i nowy rok akademicki rozpocząć!

W piątek 6 października w Auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu odbyła się jubileuszowa 20. Inauguracja Roku Akademickiego. Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie głos zabrał rektor uczelni dr hab. inż. Mariusz Cygnar, prof. nadzw.

- Rozpoczęliśmy 20. rok działalności – mówił rektor PWSZ Mariusz Cygnar. – Przez okres minionych lat uczelnia bardzo intensywnie rozwijała się w różnych obszarach swojego funkcjonowania zarówno w zakresie oferty edukacyjnej, wzrostu liczby studentów, rozwoju naukowego własnej kadry dydaktycznej, współpracy ze środowiskiem lokalnym,  krajowym i międzynarodowym oraz w zakresie rozwoju bazy lokalowej. Teraz mamy przed sobą nowe wyzwania, ale wiem, że je zrealizujemy. Nasi wykładowcy podnoszą kwalifikacje, a studenci poznają tajniki wiedzy. Gratuluję młodym ludziom, że wybrali naszą uczelnię. Dziękuję też władzom Nowego Sącza i Powiatu Nowosądeckiego za wsparcie, jakiego nam udzielają.

Po wystąpieniu inauguracyjnym odbyła się najważniejsza część uroczystości jaką jest immatrykulacja studentów.

W biężącym roku studenci będą kształcić się na dwunastu kierunkach studiów I stopnia i pięciu kierunkach studiów II stopnia, a także jednolitych studiach magisterskich na kierunku „Fizjoterapia".

Łącznie w PWSZ w Nowym Sączu naukę rozpoczęło 3448 studentów, z czego na studiach niestacjonarnych 763. Największym zainteresowaniem cieszą się kierunki: Ekonomia, Pedagogika, Informatyka i Fizjoterapia.

W uroczystości wzięły udział władze uczelni, parlamentarzyści, przedstawiciele władz miasta i starostwa, ks. bp Andrzej Jeż, a także pracownicy, wykładowcy i studenci PWSZ.


RG r.gajewski@sadeczanin.info Fot. RG, Film Krzysztof Stachura

PWSZ świętuje 20 lat istnienia. Studenci rozpoczęli rok uroczystą inauguracją
W piątek 6 października w Auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu odbyła się 20. jubileuszowa inauguracja roku akademickiego.


Dziękujemy za przesłanie błędu