Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 26 maja. Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła
10/06/2019 - 16:45

Przyłącz się do akcji. Pomóż naszym rodakom na Ukrainie [WIDEO]

Fundacja Bratnia Dusza zorganizowała kolejną akcję charytatywną. Tym razem chcą pomóc naszym rodakom na Ukrainie, którzy żyją w skrajnym ubóstwie. Pomogą także dzieciom w sierocińcach oraz podopiecznym hospicjów, konsulatu i katedry lwowskiej. W ciągu ostatnich kilku lat udało się przekazać im kilkadziesiąt ton darów. Jak będzie w tym roku? Wszystko w waszych rękach.

Potrzebna jest żywność, leki, środki opatrunkowe i czystości... Dary można składać do 20 czerwca w Centrum Informacji Turystycznej przy ul. Szwedzkiej w Nowym Sączu. Rzeczy są zbierane również w szkołach, który przyłączyły się do akcji.

- Sytuacja tych rodzin jest bardzo ciężka. Ludzie są głodni. Nie chce się wierzyć, że w tych czasach ludzie mogą być jeszcze głodni. Gdyby nie to, że spotykaliśmy się z tymi ludźmi, rozmawialiśmy z nimi i widzieliśmy, jak fizycznie wyglądają, to by się nie dało naprawdę uwierzyć – mówi Iwona Romaniak, prezes Fundacji Bratnia Dusza.  

Zebrane dary zostaną zawiezione na Ukrainę przez motocyklistów, którzy osobiście przekażą potrzebującym niezbędne rzeczy.

RG [email protected] Film KSDziękujemy za przesłanie błędu