Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 24 sierpnia. Imieniny: Bartosza, Jerzego, Maliny
08/03/2017 - 07:55

Prowadzą własne biznesy, pracują za kółkiem. Kobiety świętują 8 marca

Są żonami i matkami. Pracują na etacie, prowadzą dom, wychowują dzieci. Dzisiaj – 8 marca, na chwilę mogą zatrzymać się i pomyśleć (choć raz) o sobie. W Dniu Kobiet wszystkim paniom serdeczne życzenia śle także męskie grono redakcji Sądeczanin.info.

Kobiety żadnej pracy się nie boją. No może nie zjeżdżają do kopalni wydobywać węgla, czy nie idą na budowę murować ścian, ale już za kierownicę autobusu siadają coraz śmielej. Jedną z takich pań jest Dorota Pazgan, kierowca w sądeckim MPK od 2009 roku. Początkowo, kiedy podjeżdżała na przystanek, pasażerowie patrzyli na nią ze zdziwieniem. Dziś kobieta za kierownicą autobusu to żadna nowość.

- A w Dzień Kobiet zdarzają się życzenia, a nawet drobne upominki od panów – mówi pani Dorota.

Zobacz też: Coraz więcej kobiet zawodowo za kierownicą

Czy jest jakaś branża, w której kobiety nie mogą spróbować swoich sił? Do takich na pewno nie należy prowadzenie własnego biznesu. Małgorzata Łęczycka z Nowego Sącza niemal 15 lat pracowała na etacie, z czego ponad połowę poświęciła na wykonywanie zawodu asystentki stomatologicznej. Ale jej prawdziwą pasją było projektowanie ubrań. Skończyła Krakowską Szkołę Artystyczną i założyła własną firmę „Gorzata Fashion Design”.

- Po tych latach pracy na etacie, stwierdziłam, że trzeba w końcu podążyć za swoimi marzeniami i w jakimś, przynajmniej minimalnym, stopniu się rozwijać – mówi Małgorzata Łęczycka.

O pani Małgorzacie i innych kobietach (i nie tylko) w biznesie można przeczytać w marcowym numerze miesięcznika „Sądeczanin”. A jak Wam mija 8 marca? Zdarzyło się coś miłego? Napiszcie w komentarzach!

Zobacz też: Kobiety zaprotestują w Dzień Kobiet

(KB) fot. arch.

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu


Sierpniowy miesięcznik "Sądeczanin"