Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 7 grudnia. Imieniny: Agaty, Dalii, Sobiesława
09/02/2019 - 15:20

Prezydent Andrzej Duda odwiedził Ptaszkową. Wziął udział w zimowej spartakiadzie

Prezydent Andrzej Duda odwiedził dzisiaj Sądecczyznę. Przyjechał do Ptaszkowej, gdzie uczestniczył w Zintegrowanej Zimowej Spartakiadzie Dziecięcej, która odbyła się w Centrum Sportów Zimowych.

Prezydent RP Andrzej Duda w swoim przemówieniu wspomniał, że ostatni raz w Ptaszkowej był dziesięć lat temu razem z prezydentem Lechem Kaczyńskim. Prezydent pogratulował wszystkim uczestnikom spartakiady.

- Młodzież, zawodnicy sprawni spotykają się z tymi, którzy są niepełnosprawni ale także mają swoją sportową ambicję i wspaniale pokazują innym, że można walczyć i konkurować nawet wtedy, kiedy nie otrzymało się od losu tego wszystkiego, co dostało tak wielu innych. Można być razem, można się cieszyć sportem i zabawą. Można zmagać się z samym sobą i różnymi życiowymi przeszkodami, pokazując klasę, radość i wielką wolę zwycięstwa – mówił Andrzej Duda w swoim przemówieniu.

Zobacz też Prezydent RP Andrzej Duda przyjedzie na zimową spartakiadę do Ptaszkowej

Tak, jak co roku tak i w tym Zintegrowana Dziecięca Spartakiada Zimowa im. Romana Stramki i Zbigniewa Kmiecia cieszyła się olbrzymim zainteresowaniem. Uczestnicy spartakiady wzięli udział w biegach narciarskich na różnych dystansach.

- Cieszę się, że widać młode talenty. Widać wschodzące nadzieje polskiego narciarstwa biegowego. Gratuluję Ptaszkowej i Sądecczyźnie tego wspaniałego obiektu, który pozwala rozwijać i wyszukiwać talenty biegowe, ale stanowi także miejsce rekreacji dla mieszkańców i gości, którzy przybywają na Sądecczyznę – mówił prezydent Andrzej Duda.  

RG r.gajewski@sadeczanin.info Film i Fot. Kancelaria Prezydenta RP

Prezydent Andrzej Duda odwiedził Ptaszkową. Wziął udział w zimowej spartakiadzie
Fot. Kancelaria Prezydenta RP / Maria Olszowska


Dziękujemy za przesłanie błędu