Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 8 sierpnia. Imieniny: Izy, Rajmunda, Seweryna
02/03/2018 - 19:25

Prezydent Andrzej Duda do sądeczan: Wartości przekazywane na tej ziemi z ojca na syna, z matki na córkę, są wielką wartością Sądecczyzny [ZDJĘCIA, WIDEO]

Prezydent RP Andrzej Duda z pierwszą damą Agatą Kornhauser–Dudą gościli dzisiaj w Nowym i Starym Sączu. Największe spotkanie głowy państwa z mieszkańcami miasta odbyło się w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Nowym Sączu. Prezydent Andrzej Duda witany był owacyjnie przez tłumy sądeczan.

Para prezydencka podczas dzisiejszej wizyty odwiedziła Nowy i Stary Sącz. Pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda otworzyła nową Biblioteke Publiczną w Starym Sączu. To miasto jest szczególnie bliskie sercu prezydenta RP. Tutaj, bowiem spędził część dzieciństwa.

Zobacz też: Tylko w Sądeczanin.info: Pytamy prezydenta RP Andrzeja Dudę: czy będzie Sądeczanka, kolej i wróci I Pułk Strzelców Podhalańskich [WIDEO]

Potem para prezydencka odwiedziła Gimnazjum i I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Długosza w Nowym Sączu, szkołę, która w tym roku obchodzi jubileusz 200-lecia istnienia. Prezydent wraz z małżonką objęli nad wszystkimi wydarzeniami organizowanymi w związku z obchodami patronat honorowy. Para prezydencka spotkała się w sali gimnastycznej z gronem pedagogicznym oraz delegacjami klas. Przekazała sadzonkę rosłego dąbu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, który zostanie zasadzony na sądeckich plantach.

– Proszę żebyście w momencie, kiedy przyjdzie na to sezon, zasadzili ten dąb. Także na pamiątkę naszego spotkania – mówił prezydent Andrzej Duda. – Niech wzrasta tu, a z czasem stanie się koleją z ozdób waszego wspaniałego miasta.

Nauczyciele i licealna młodzież obecna na spotkaniu mogła zrobić sobie na pamiątkę zdjęcia z parą prezydencką i porozmawiać. Później głowa państwa z małżonką spotkała się z władzami miasta i samorządowcami Sądecczyzny w ratuszu, a stamtąd prezydent Andrzej Duda przyjechał już po godz. 17.00 do Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji na spotkanie z mieszkańcami.  

W hali MOSiR na głowę państwa czekały tłumy sądeczan. Przyszli całymi rodzinami, by spotkać się z prezydentem Dudą. Gdy prezydent wszedł w obstawie funkcjonariuszy BOR do hali rozległy się gromkie oklaski.

- Bardzo dziękuję za to ciepłe przyjęcie w Nowym Sącza, na mojej Sądecczyźnie – powiedział prezydent RP do zgromadzonych w hali MOSiR ministrów, parlamentarzystów, samorządowców i mieszkańców miasta. Dla mnie jest to szczególny dzień. Odwiedziny w Nowym Sączu. Dzisiaj gościliśmy z małżonką w liceum, szkole o niezwykłej tradycji, szkole o wspaniałym dorobku, który tworzyli jej pedagodzy i absolwenci. Tutaj niedaleko w Starym Sączu spędziłem część swojego dzieciństwa i te wartości, o które Państwo się troszczycie, które przekazywane są na tej ziemi z ojca na syna, z matki na córkę, są wielka wartością tej ziemi. One są przede wszystkim wielką wartością Polski.

Mieszkańcy mogli porozmawiać z prezydentem i zrobić sobie z nim pamiątkowe zdjęcie, a nawet selfie.

Szersze relacje z dzisiejszej wizyty prezydenckiej pary już wkrótce na naszym portalu.

[email protected], [email protected], Fot. IM i Adrian Maraś

Andrzej Duda
Wizyta pary prezydenckiej w Nowym i Starym Sączu


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)