Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 18 stycznia. Imieniny: Beatrycze, Małgorzaty, Piotra
04/09/2019 - 18:15

Premier Morawiecki w Niskowej. Spotkał się z mieszkańcami [ZDJĘCIA, WIDEO]

Mieszkańcy Niskowej to mają dobrze - przyjeżdżają do nich najbardziej znani ludzie. Dzisiaj, na zaproszenie Zygmunta Berdychowskiego, w Niskowej gościł szef rządu, Mateusz Morawiecki. Premier spotkał się z mieszkańcami, modlił się w kościele parafialnym i złożył kwiaty przed tablicą upamiętniającą katastrofę w Smoleńsku.

Premier Mateusz Morawiecki w drodze na Forum Ekonomiczne w Krynicy wstąpił do kościoła parafialnego w Niskowej, gdzie wziął udział w krótkiej modlitwie w intencji ofiar katastrofy w Smoleńsku. Szefa rządu powitał Zygmunt Berdychowski, ks. proboszcz Krzysztof Prokop oraz mieszkańcy. Wizyta premiera w Niskowej nie była zapowiedziana i miała prywatny charakter. Na zakończenie ceremonii wszyscy odśpiewali hymn „Boże coś Polskę”.

Zobacz też Spekulacje na Forum. Czy to Mateusz Morawiecki otrzyma tytuł Człowieka Roku?


Mateusz Morawiecki złożył wieniec i zapalił znicz przed pamiątkową tablicą upamiętniającą smoleńską katastrofę. Jak podkreślił w przemówieniu ks. proboszcz Prokop, jest to pierwsza i jedyna tego typu tablica na Sądecczyźnie. Została odsłonięta już w pierwszą rocznicę tragedii, z inicjatywy Zygmunta Berdychowskiego.

Po wyjściu ze świątyni, Mateusz Morawiecki, w towarzystwie Zygmunta Berdychowskiego pomodlił się przed grobowcem ks. prof. Bolesława Kumora, który był wybitnym historykiem i przyczynił się do budowy kościoła w Niskowej. Premier znalazł też chwilę na wspólne zdjęcie z mieszkańcami, którzy na pożegnanie zaśpiewali mu „Wszystkiego dobrego”. Wizyta premiera w Niskowej trwała około pół godziny, po czym kolumna aut ruszyła do Krynicy.

RG r.gajewski@sadeczanin.info, Fot. RG, Film K. Stachura

Premier Mateusz Morawiecki odwiedził Niskową
Dzisiaj popołudniu na zaproszenie Zygmunta Berdychowskiego, Szef Rządu Mateusz Morawiecki odwiedził Niskową. Premier modlił się w kościele parafialnym i złożył kwiaty przed tablicą upamiętniającą katastrofę w Smoleńsku.


Dziękujemy za przesłanie błędu