Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 24 stycznia. Imieniny: Felicji, Roberta, Sławy
21/10/2019 - 15:00

Poseł Mularczyk wzywa prezydenta Handzla do przeprosin [WIDEO]

W ostatnich miesiącach w Nowym Sączu toczy się ożywiona dyskusja na temat budowy trzeciego mostu na Dunajcu oraz przebiegu obwodnicy Nowego Sącza. Ten temat poruszył dzisiaj Arkadiusz Mularczyk podczas konferencji prasowej, którą zorganizował w swoim biurze poselskim.

Na początku poseł Arkadiusz Mularczyk podziękował za liczny udział w wyborach parlamentarnych i głosy oddane na Prawo i Sprawiedliwość.

- Frekwencja w naszym okręgu wyborczym wyniosła prawie 64 proc. To jest frekwencja jedna z najwyższych w Polsce. Ponad 370 tysięcy mieszkańców naszego regionu wzięło udział w głosowaniu. Jest to o ponad 60 tysięcy więcej niż w poprzednich wyborach parlamentarnych w 2015 roku. Dziękuję Państwu za udział w tym święcie demokracji – mówił podczas konferencji poseł Arkadiusz Mularczyk.

Parlamentarzysta podkreślił, że wynik jaki otrzymało Prawo i Sprawiedliwość w naszym regionie jest wynikiem najlepszym w Polsce. Aż ośmiu posłów z tej partii będzie reprezentowało w Sejmie mieszkańców powiatu nowosądeckiego, gorlickiego, limanowskiego, nowotarskiego i tatrzańskiego.

- Z naszych obliczeń wynika, że wystarczyło tylko 130 głosów więcej na liście Prawa i Sprawiedliwości, a dziewiąty mandat byłbym w naszym zasięgu – dodaje parlamentarzysta.

Następnie poseł Mularczyk odniósł się do bieżących spraw, które rozgrywają się na terenie Nowego Sącza i Sądecczyzny. Poruszył temat trzeciego mostu na Dunajcu, który miałby połączyć ul. Piramowicza ze Świniarskiem.

- Jestem rozczarowany postawą władz miasta, które w sposób bardzo obcesowy traktują konsultacje społeczne, które toczą się obecnie w mieście. Trzeba podkreślić, że trzeci most na Dunajcu jest to inwestycja, która jest realizowana przez samorząd województwa małopolskiego. To dzięki zaangażowaniu poprzedniego zarządu, miasto pozyskało kilkadziesiąt milionów na inwestycje. Mamy obietnicę przyznania środków na projektowanie, a w przyszłości na pozyskanie 155 mln złotych na wybudowanie tego mostu […] Chcę jasno powiedzieć, że te środki nie są zagrożone i ten most powstanie – zapewnia poseł Mularczyk.

Zobacz też Ryszard Florek kontra Ludomir Handzel. Poszło o drogę i most w Nowym Sączu

- Jako Prawo i Sprawiedliwość szanujemy przedsiębiorców, ich trud i wysiłek. Nie ma naszej zgody na nazywanie legalnie działających przedsiębiorców oligarchami, dlatego domagam się i wzywam prezydenta Ludomira Handzla żeby przeprosił pana Ryszarda Florka, firmę Fakro i fundację „Pomyśl o przyszłości”, ponieważ ta firma i fundacja od lat wspierają polską przedsiębiorczość. Firma legalnie funkcjonuje na rynkach krajowych i międzynarodowych, przynosi wielkie korzyści dla budżetu państwa i miasta, ale też dla wszystkich sądeczan – dodaje parlamentarzysta.

RG r.gajewski@sadeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu