Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 28 września. Imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława
19/07/2017 - 16:15

Poseł Józef Leśniak zaatakowany w Sejmie przez posła PO

Pochodzący z Sądecczyzny poseł Prawa i Sprawiedliwości Józef Leśniak został zaatakowany podczas debaty w Sejmie przez parlamentarzystę PO, Tomasza Lenza. Zdarzenie zarejestrowały kamery sejmowe.

Wszystko rozegrało się podczas sejmowej debaty nad projektem ustawy o Sądzie Najwyższym. Awantura rozpoczęła się od wypowiedzi posła PO, Borysa Budki, który w swoim przemówieniu przywołał śp. Lecha Kaczyńskiego.

- Pan jest wyjątkową osobą, ponieważ amnezję, którą pan potrafił uruchomić we właściwym czasie, pan ją uruchamia wtedy, gdy zmieniają się pana poglądy. Dopóki był świętej pamięci Lech Kaczyński, pan nie odważył się podnieść ręki na wymiar sprawiedliwości, bo na szczęście był ktoś, kto rozumiał, na czym polega trójpodział władzy. Tym aktem prawnym, tym zestawem ustaw państwo próbujecie zdusić polską demokrację – mówił Budka, prowokując tymi słowami Jarosława Kaczyńskiego.

Na odpowiedź lidera PIS nie trzeba było długo czekać.

- Przepraszam bardzo panie marszałku, ale ja bez żadnego trybu. Wiem, że boicie się prawdy, ale nie wycierajcie swoich mord zdradzieckich nazwiskiem mojego świętej pamięci brata, niszczyliście go, zamordowaliście go, jesteście kanaliami - powiedział Kaczyński.

W trakcie przerwy w obradach poseł PO Kinga Gajewska podeszła do ławy poselskiej prezesa PIS i zaczęła go nagrywać. Wtedy z pomocą ruszył członek PIS Dominik Tarczyński, który usiłował  wyrywać jej telefon.

Wokół szybko zgromadzili się parlamentarzyści różnych ugrupowań. W pewnym momencie rozpędzony poseł PO Tomasz Lenz,  usiłując przedostać się bliżej Tarczyńskiego, uderzył posła Józefa Leśniaka. Całe to zdarzenie uchwyciły kamery sejmowe.

Poseł Leśniak rozważa złożenie do prokuratury zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa przez posła PO Tomasza Lenza.

RG   [email protected], Fot. Sejm RP, Sądeczanin.info, film Limanowa.inDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe