Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 6 lutego. Imieniny: Amandy, Bogdana, Doroty
30/11/2022 - 12:30

Polskie społeczeństwo się starzeje i można na tym zrobić dobry biznes [WIDEO]

Starzejemy się na potęgę, wynika z najnowszego narodowego spisu powszechnego. Już piąty mieszkaniec Polski ma więcej niż 60 lat. To dopiero początek lawiny i można na tym zrobić niezły biznes. Usługi i produkty dla seniorów mogą stać się nawet trzecią, co do wielkości, gałęzią naszej gospodarki – przewidują eksperci. Nadchodzi boom na srebrną gospodarkę? Starzejące się społeczeństwo to szansa dla przemysłu, handlu i szerokiego sektora usług – przekonywała podczas Forum Gospodarczego w Tarnowie Wiesława Borczyk, prezes Sądeckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Tak zwana srebrna gospodarka to system usług i produktów kierowanych dla osób starszych, które są konsumentami i odbiorcami tych ofert. Usługi i produkty dla osób w podeszłym wieku mogą stać się nawet trzecią, co do wielkości, gałęzią naszej gospodarki – mówiła podczas Forum Gospodarczego w Tarnowie Wiesława Borczyk, prezes Ogólnopolskiej Federacji Stowarzyszeń Uniwersytetów Trzeciego Wieku.

czytaj też Dostał złotą rybkę. Rośnie apetyt na sukces burmistrza Piwnicznej Dariusza Chorużyka [WIDEO] 

czytaj te z Kulisy odwołania radnej Adamczyk z dyrektorskiej posady w krynickiej spółce

Ten rynek – zdaniem ekspertów – w przyszłości będzie generował miliardowe zyski. Prognozy wskazują na trzy zjawiska, które będziemy obserwować w przyszłości w polskim społeczeństwie. Po pierwsze, seniorów będzie coraz więcej. Do 2035 r. udział osób w wieku 65 i więcej lat w polskim społeczeństwie zbliży się do 25 proc. Kolejne 15 lat później w tym wieku będzie niemal co trzeci Polak. Jeszcze dwa lata temu odsetek ten wynosił zaledwie 14,7 proc.([email protected]) fot. wideo, jmDziękujemy za przesłanie błędu