Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 21 czerwca. Imieniny: Alicji, Alojzego, Rudolfa
19/03/2021 - 10:40

Policja szuka świadków tragicznego wypadku w Starym Sączu [FILM, ZDJĘCIA]

Sądeccy policjanci wspólnie z Prokuraturą Rejonową w Nowym Sączu, ustalają przyczyny tragicznego wypadku, który 14 marca wydarzył się na drodze krajowej numer 87 w Starym Sączu. Funkcjonariusze proszą o kontakt wszystkie osoby, które w tym czasie tamtędy przejeżdżały i widziały całe zdarzenie.

- Zwracamy się do świadków tego tragicznego wypadku drogowego lub osób, które posiadają jakąkolwiek wiedzę na jego temat o kontakt z Komisariatem Policji w Starym Sączu pod numerem telefonu: 47 833 54 00 – apelują policjanci.

Zobacz też W piątek bliscy pożegnają Weronikę, która zginęła w wypadku w Starym Sączu

Każda informacja w tej sprawie jest cenna i może pomóc w dokładnym wyjaśnieniu okoliczności tego tragicznego wypadku. Być może ktoś nagrał moment wypadku kamerą samochodową.

Tak, jak już wielokrotnie informowaliśmy na łamach „Sądeczanina”, ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że 22-letni mężczyzna kierujący fordem, podczas wyprzedzania, zderzył się czołowo z jadącym z naprzeciwka seatem. Razem z 22-latkiem samochodem podróżowała także 18-letnia Julia, 17-letnia Weronika i 19-letni Mateusz. Niestety młode kobiety zginęły, a 19-latek przebywa obecnie w krakowskim szpitalu. Jego stan jest ciężki. Lekarze walczą o jego życie, a bliscy apelują o oddawanie krwi dla niego.

- Potrzebna jest krew dla Mateusza Pawlika, który uczestniczył w wypadku w dniu 14 marca na obwodnicy w Starym Sączu koło ronda im. Jana Pawła II. Był on pasażerem, a teraz walczy o życie w szpitalu w Krakowie. Prosimy o oddawanie krwi na rzecz Mateusza, aby miał pierwszeństwo w banku krwi, której potrzebuje. Każda krew się liczy, ale najważniejsza jest grupa A Rh-. Potrzebujemy waszego wsparcia - apelują członkowie rodziny.

Zobacz też Sądeckie liceum w żałobie. W wypadku w Starym Sączu zginęły dwie uczennice

Zobacz też Miała zaledwie 18 lat. Jej młode życie przerwał tragiczny wypadek w Starym Sączu

Do szpitala trafili także kierujący samochodami, ale nic poważnego im się nie stało. Ich życiu nic nie zagraża. Policjanci przebadali kierowców na zawartość alkoholu w organizmie. Okazało się, że obaj byli trzeźwi.

- W chwili, w której doszło do wypadku jezdnia była sucha, nie było żadnych opadów. Warunki drogowe były ogólnie dobre – powiedział naszej redakcji asp. szt. Ryszard Ogurek z sądeckiej policji. (r.gajewski@sadeczanin.info Film RG, Fot. RG, OSP Stary Sącz)

Śmiertelny wypadek w Starym Sączu
W okolicach ronda Jana Pawła II w Starym Sączu zderzyły się dwa samochody. Podróżowało nimi pięć osób, dwie z nich nie żyją. Jednego z poszkodowanych do szpitala zabrał śmigłowiec LPR.


Dziękujemy za przesłanie błędu