Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 21 października. Imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza
19/07/2018 - 09:00

Podtopione budynki, zamknięte drogi... Strażacy mają pełne ręce roboty [WIDEO]

Podtopione domy i budynki gospodarcze oraz zalane drogi. Strażacy niemal co chwilę są proszeni o pomoc. Poziom wód w rzekach stale się podnosi. Sytuacja jest bardzo niebezpieczna.

To była bardzo pracowita noc dla strażaków. Wciąż pada deszcz i podnosi się poziom wód w rzekach i potokach. Limanowscy strażacy już od kilku godzin intensywnie pracują. Do tej pory podjęli już kilkadziesiąt interwencji na terenie całego powiatu. W wielu miejscach na Limanowszczyźnie wylały potoki.

Zobacz też Nowy Sącz: mieszkańcy spoglądają z niepokojem na rzeki

- Wylała rzeka w Łososinie Górnej. Droga jest zamknięta. Jest mnóstwo podtopień budynków. Wszystkie jednostki z całego powiatu są w terenie - informują strażacy ochotnicy z Limanowej.

Nieprzejezdna jest również droga w Pasierbcu i Zawadce w pobliżu wiaduktu kolejowego. Podobna sytuacja jest na drodze powiatowej między Młynnem a Laskową. W miejscowości Zasadne (gmina Kamienica) rzeka uszkodziła drogę powiatową. Strażacy są wzywani również do usuwania wody z podtopionych domów i budynków gospodarczych.

Skandal? Sądecki potok zarośnięty jak dżungla. Jak jeszcze poleje, to ich zaleje 

Jak wygląda sytuacja na Sądecczyźnie? - Jak na razie jest spokojnie - wyjaśnia oficer dyżurny sądeckiej straży pożarnej. Strażacy są w stanie gotowości i z pewnością ta noc będzie dla nich bardzo pracowita.

Powódź dotknęła również Twoją miejscowość? Prześlij nam zdjęcia na e-mail: [email protected] Opublikujemy je.

[email protected], fot. OSP Limanowa

Podtopione budynki, zamknięte drogi... Strażacy mają pełne ręce roboty
Podtopione domy i budynki gospodarcze, zalane drogi i połamane drzewa. Strażacy niemal co chwilę są proszeni o pomoc. Poziom wód w rzekach stale się podnosi. Sytuacja jest bardzo niebezpieczna.
Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu