Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 25 września. Imieniny: Aureli, Kamila, Kleofasa
20/01/2020 - 15:00

Podegrodzie: sesja LIVE. Gmina kupi w końcu od powiatu budynek po zawodówce

Czy radni z Podegrodzia zgodzą się na zakup budynku po byłej szkole rolniczej, który dziś należy do Starostwa Powiatowego? Odpowiedź na to pytanie to kluczowy punkt dzisiejszej sesji w gminie.

Zobacz też: Podegrodzie: mieszkańcy sami inwestują w gminne drogi

Po likwidacji szkoły zawodowej w Podegrodziu starostwo nadal ma w dyspozycji budynek, w którym placówka funkcjonowała. Już od dłuższego czasu powiat i Podegrodzie dyskutowały o możliwości przejęcia nieruchomości przez gminę. Na dzisiejszej sesji radni podejmą decyzję: czy i za ile ową nieruchomość kupić. To bardzo ważna decyzja, bo samorząd podegrodzki ma już konkretne plany co do zagospodarowania tego miejsca. To tu – oczywiście po kapitalnym remoncie – ma powstać centrum dla podegrodzkich seniorów, ośrodek wparcia dla trudnej młodzieży a na działce obok amfiteatr, pojemny parking i garaże dla pojazdów należących do gminnej spółki komunalnej.

Czy radnych przekonają te plany? Zapraszamy do obejrzenia transmisji z sesji. Kilka lat temu budynek był przedmiotem sporu między powiatem a Towarzystwem „Zakład Błogosławionej Kunegundy”, któremu nieruchomość odebrano w 1954 roku. Towarzystwo chciało by starostwo oddało szkołę za darmo. Do porozumienia nie doszło.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez SYGNAŁ

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe