Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 28 maja. Imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira
16/07/2018 - 20:40

Podegrodzie: mieszkańcy chcą tu okulisty a nie kolejnego lekarza rodzinnego

Mieszkańcy potrzebują okulisty a nie kolejnej przychodni rodzinnej. Taki jest wynik naszej sondy, której zapytaliśmy mieszkańców gminy Podegrodzie o to, jacy specjaliści powinni pracować w nowym Ośrodku zdrowia w Brzeznej.

- W najbliższym czasie zostanie ogłoszony przetarg na świadczenie usług medycznych Ośrodku Zdrowia w Brzeznej - informuje Małgorzata Gromala wójt gminy Podegrodzie.

Przypomnijmy, że nowa przychodnia ma być gotowa już w październiku i zgodnie z deklaracjami gmina będzie chciała tu zatrudnić przede wszystkim lekarzy rodzinnych i pediatrów. Wójt zaznacza, że dziś w kolejce na przyjęcie do lekarza pierwszego kontaktu podegrodzianie musza czekać nawet dwa dni.

Zobacz też: Podegrodzie: jacy lekarze specjaliści powinni pracować w tym Ośrodku Zdrowia?

Jednak nie jest tajemnicą, że w tak okazałym budynku mieszkańcy gminy chcieliby widzieć również innych specjalistów. Jakich? Z podsumowania naszej sondy wynika, że 38 procent ma nadzieję, że w ośrodku przyjmować będzie okulista. Kolejnych 17 procent stawia na kardiologa, 10  na ginekologa/położnika.

Co bardzo ciekawe tylko 8 procent Czytelników biorących udział w sondzie widzi potrzebę zatrudnienia w nowo wybudowanym Ośrodku Zdrowia kolejnego lekarza rodzinnego a potrzebie zatrudnienia w gminie kolejnego pediatry mówi zaledwie 3 procent. Tyle samo osób opowiada się za zatrudnieniem logopedy. Te wyniki nijak się mają do deklaracji kierunku założonego przez gminę.

Ale wracając do wyników sondy. Po 6 procent ankietowanych oczekuje zatrudnienia w gminnej przychodni endokrynologa i pediatry, 5 procent ortopedy, 4 procent – alergologa.

ES [email protected] Film: KSDziękujemy za przesłanie błędu