Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 26 maja. Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła
26/11/2018 - 18:40

Po kadrowym trzęsieniu ziemi w Urzędzie Miasta. Kto teraz kieruje wydziałami?

Ludomir Handzel, prezydent Nowego Sącza, przedstawił dzisiaj na krótkim briefingu prasowym nowy schemat organizacyjny urzędu miasta oraz zakres nadzoru jego, wiceprezydentów, sekretarza i skarbnika urzędu nad pracami poszczególnych wydziałów, jednostek organizacyjnych miasta oraz poszczególnych komórek. W strukturze organizacyjnej zostały wprowadzone pewne zmiany. Jakie?

Prezydent Ludomir Handzel podpisał dzisiaj w tej sprawie dwa zarządzenia. Zaznaczył jednak, że zmiany w regulaminie organizacyjnym urzędu wejdą w życie dopiero od 1 stycznia 2019 roku.

- Musimy przygotować urząd do innego trybu pracy - tłumaczył dzisiaj prezydent Handzel. - Jakie są to zmiany? Niektóre wydziały zostały rozdzielone, chociażby Wydział Kultury, Sportu, Komunikacji Społecznej i Promocji. Teraz oddzielnie funkcjonował będzie Wydział Sportu, a oddzielnie wydział zajmujący się sprawami kultury. Niektóre komórki Urzędu Miasta zostały zlikwidowane. Są wchłonięte przez inne wydziały. Te zmiany są efektem pracy i przemyśleń całego zespołu, który od dwóch tygodni pracował ze mną.

Nowy prezydent nie krył przed dziennikarzami, że jest nieco zaskoczony, jak to określił "powolną formułą pracy" urzędu. - Myślę jednak, że wszystko jest do uregulowania w najbliższym czasie - stwierdził Handzel.

Był także pytany przez przedstawicieli mediów, komu powierzy funkcję drugiego wiceprezydenta. - Prowadzę rozmowy - stwierdził prezydent. - Mam pomysły, ale na obecną chwilę nie podjąłem jeszcze w tej kwestii decyzji.

Prezydent odniósł się także do pytania dlaczego, mimo wcześniejszych zapowiedzi o ewentualnych zmianach kadrowych w urzędzie, które miały być poprzedzone skrupulatną analizą pracy urzędników, zostały one wcielone w życie tak szybko. W tempie zawrotnym.

- Tryb był normalny tryb, zgodny z obowiązującym prawem i przepisami - tłumaczył dzisiaj nowy gospodarz ratusza. - Sądeczanie zagłosowali za realną zmianą. Realizuje swoje obietnice wyborcze. Nie dzieje się nic takiego, czego mieszkańcy miasta się nie spodziewali. Sądzę, że te zmiany, również kadrowe wpisują się w oczekiwania sądeczan.

Portal "Sądeczanin.info" pytał prezydenta Handzla, czy szykują się w Urzędzie Miasta kolejne zmiany kadrowe?

- Myślę, że można się ich spodziewać - odparł prezydent. - Będziemy spokojnie analizować sytuację, komórka, po komórce. Będziemy rozmawiać, wyciągać wnioski, podejmować decyzje i je wdrażać.

Ludomir Handzel przyznał, że jeszcze dzisiaj powinny zostać ogłoszone konkursy na stanowiska nowych dyrektorów wydziałów, w których w miniony piątek doszło do kadrowego wstrząsu.

Dzisiaj prezydent miasta powierzył pełnienie obowiązków dyrektora:

  • Wydział Gospodarki Komunalnej - p. o. dyr. Marek Kościsz.
  • Wydział Kultury, Sportu, Komunikacji Społecznej i Promocji Urzędu Miasta Nowego Sącza - p. o. dyr. Urszula Górka.
  • Wydział Zdrowia i Opieki Społecznej Urzędu Miasta Nowego Sącza - p. o. dyr. Agnieszka Szeliga
  • Wydział Edukacji Urzędu Miasta Nowego Sącza - p. o. dyr. Ilona Kronenberger

[email protected], Fot. IM.

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcji

Masz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!Dziękujemy za przesłanie błędu


Majowy miesięcznik "Sądeczanin" już w kioskach