Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 25 maja. Imieniny: Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny
05/01/2018 - 17:30

Po jednej stronie widok zapierający dech w piersiach. Po drugiej? Lepiej nie mówić [ZDJĘCIA, WIDEO]

Teren, gdzie stoi przekaźnik na Chruślicach w Nowym Sączu jest doskonale znany mieszkańcom. Świetny do rowerowych przejażdżek oraz spacerów. Z tego miejsca, w bezchmurne dni roztacza się przepiękna panorama miasta. Niepowtarzalny widok psują jednak sterty śmieci, którymi upstrzone są pobocza przy drodze prowadzącej do przekaźnika.

Czego tam nie ma. Puste butelki po alkoholu, wodzie i napojach gazowanych, różnego rodzaju pojemniki, kartony, papiery, a nawet...bandaże i damskie rajstopy, wiszące w krzakach rosnących przy drodze.

Nieopodal stoi stara kapliczka, przy której każdego roku podczas majówek modlą się sądeczanie.

Przewodniczący Zarządu Osiedla Piątkowa Piotr Ledziński przyznaje, że taka sytuacja w tym miejscu, niestety się powtarza. Wielokrotnie powiadamiał Straż Miejską i policję o problemie zaśmiecania tej części miasta. Kilkakrotnie firmy zajmujące się wywozem śmieci czyściły ten teren.

- Przez jakiś czas jest w miarę czysto, ale problem regularnie powraca – mówi Ledziński. – Mieszkańcy pobliskich ulic rokrocznie sprzątają przed majówką otoczenie kapliczki, przy której się modlą.

Na śmiecących, jak widać nie ma mocnych.  Śmiecący górą

IM. Fot. IM. Film: Krzysztof Stachura.

Sterty śmieci przy przekaźniku na Chruślicach
Niepowtarzalny widok przy przekaźniku na Chruślicach psują sterty śmieci, którymi upstrzone są pobocza przy drodze.


Dziękujemy za przesłanie błędu