Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 2 grudnia. Imieniny: Balbiny, Ksawerego, Pauliny
13/06/2019 - 13:00

Po co oświetlać zakręt? Niech ludzie giną, a niech świeci na prostej!

Przy okazji zbierania materiałów o braku wody w Wielopolu i Wielogłowach okazało się, że w pierwszym z sołectw mieszkańcy naświetlili – i to dosłownie - nam kolejny absurd. Wielopole od lat, za pośrednictwem sołtys Aleksandry Opalskiej, domagało się oświetlenia gminnej drogi. Lampy już stoją, ale słup na najgroźniejszym w okolicy wirażu zamontowanej lampy mieć nie będzie. Słup jak słup, stoi, ale jak ten od soli...

- Ja pytałam co to za cud techniki, jak te słupy montowali – wszystkie na prostej drodze świecić będą gęsto ustawione. A ten słup, na samym wirażu jak pani widzi jest bez lampy i tylko trzyma instalacje, kable. Pytałam, ale jako to? Słup stoi jak stoi, ale gdzie lampa? Usłyszałam, że żadnej lampy tu nie będzie – komentuje właścicielka domu przy feralnym zakręcie, Droga jest wąska, pod górkę i dwukierunkowa. Jaką tu gmina powinna zapewnić widoczność. Nawet dziecko z przedszkola udzieliłoby właściwej odpowiedzi. 

Zobacz też: Sprawą wody w gminie Chełmiec powinna zająć się prokuratura!

Wspomniana sołtys po poważnych problemach zdrowotnych zbiera siły w sanatorium, ale nie kryje, że i tam rękę na pulsie trzyma nie tylko z wodą, ale i z oświetleniem. – Jak wrócę sprawdzę w terenie jak to wygląda i będę działać w gminie – gwarantuje. Do tematu wrócimy.

ES e.stachura@sadeczanin.info Film: Krzysztof StachuraDziękujemy za przesłanie błędu