Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 21 października. Imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza
07/07/2019 - 18:20

Płakali ze szczęścia w Łabowej. Wszystko przez konie [ZDJĘCIA][WIDEO]

Łabowa należała dziś do koni i fantastycznych ludzi, którzy przyjechali na zwody jeździeckie w stajni terenowo- rajdowej Beskid. To była i fantastyczna zabawa i zacięta rywalizacja. Emocje rozpalały i zawodników i kibiców. Nie brakowało płaczu… z radości.

Wszystkie drogi tych, którzy na Sądecczyźnie kochają konie, prowadziły w niedzielę do Łabowej. Zawody jeździeckie zgromadziły zawodników i kibiców, którzy dopingowali swoich faworytów. -Stawiliśmy się tutaj w pełnym składzie - opowiada rodzina Wańczyków - babcia, dziadek i rodzice. - Kibicujemy naszemu wnukowi Maćkowi – wyjaśnia Wańczyk senior. – Emocje są ogromne. Nie wiemy kto się bardziej denerwuje. Czy my, czy nasz zawodnik.

Czytaj też Wielkie emocje, piękne konie i fajni zawodnicy w Łabowej [WIDEO] 

Rywalizacja była ostra i niełatwa. Bo też zapanować nad koniem, który w galopie musi pokonać przeszkodę to nie lada sztuka. Trzeba na to poświęcić wiele czasu i wykazać się ogromną cierpliwością. Karolina Bajor jeździ konno od dwóch lat. Związana jest z klubem w Kobylance.

Zobacz też: W lipcowym miesięczniku "Sądeczanin" wszystko o koniach na Sądecczyźnie

- Trzeba kochać zwierzęta i umieć z nimi współpracować. Trzeba dużego wysiłku, żeby się tego nauczyć. Jazda konna to moja ogromna pasja,  choć na początku nie wszystko szło mi jak z płatka - dodaje Karolina. -  Nawet w pewnym momencie pomyślałam, że sobie odpuszczę, bo nie radziłam sobie z galopem. Ale nie poddałam się. Dałam radę. Teraz sprawia mi to ogromną radość.

Tę radość widać było w rywalizacji o podium, czemu towarzyszyły wielkie emocje.  Emilia Lichoń, która zwyciężyła w konkursie skoków z przeszkodami na wysokości 90 centymetrów, popłakała się ze szczęścia.

- Nie spodziewałam się  takiego wyniku – mówi w rozmowie z „Sądeczaninem. - Podczas przejazdu  nie byłam świadoma dopingu publiczności, ponieważ maksymalnie skupiłam  się na przejeździe. Kiedy się dowiedziałam, że wygrałam, po prostu mnie zamurowało. Jak zdradza Emilia, jeździecką pasją zaraziła ją mama, która  od dziecka kocha konie.

I choć wszyscy zawodnicy marzyli o medalach, to zgodnie podkreślali, że do Łabowej przyjechali przede wszystkim dla fantastycznych ludzi, którzy się na turnieju spotykają i dla fantastycznej atmosfery. O miejsca na podium walczyło  ponad trzydziestu zawodników z ośmiu stajni w regionie.

Wyniki zawodów

konkurencja 1- przeszkoda ustawiona na wysokości 50 cm:
I miejsce zajął Maciej Wańczyk (rodzina jest bardzo dumna z wyniku uzyskanego przez syna i wnuka, przeżywali przejazd bardziej niż Maciej)

konkurencja 2- przeszkoda ustawiona na wysokości 70 cm:
I miejsce zajęła Roksana Słowik

konkurencja 3- przeszkoda ustawiona na wysokości 90 cm
I miejsce zajęła Emilia Lichoń

konkurencja 4- przeszkoda ustawiona na wysokości 90 cm, z tym, że konkurencja była dla osób dorosłych
I miejsce zajęła Justyna Sikora

[email protected] Justyna Hejmej | Film: [email protected]

Zobacz jak było fantastycznie na Turniej Jeździeckim w Łabowej
Fot. Justyna Hejmej


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)