Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 8 kwietnia. Imieniny: Amadeusza, Cezaryny, Juliany
27/02/2020 - 11:00

Piwniczna-Zdrój: "śmieciowe" ulgi dla najuboższych. Zobacz co na to radni

Podczas dzisiejszej sesji radni w Piwnicznej-Zdroju znów będą dyskutować o opłatach za śmieci a przede wszystkim o ulgach, które samorząd chce przyznać rodzinom o najniższych dochodach. Szykują się też zmiany w budżecie gminy na 2020 rok.

Zobacz też: Burmistrz Piwnicznej-Zdroju tłumaczy się rodzicom z likwidacji przedszkoli

Kto ostatecznie i w jakim zakresie będzie mógł korzystać z ulg w podniesionych ostatnio drastycznie opłatach za wywóz śmieci komunalnych? Jak będzie wyglądał tryb składania wniosków o ich przyznanie? To jeden z ważniejszych – przynajmniej z punktu widzenia mieszkańców – punktów sesji, która odbywa się dziś, czyli 27 lutego. Okazuje się, że gmina chce wyjść naprzeciw mieszkańcom o najniższych dochodach, które uprawniają ich również do korzystania ze świadczeń z opieki społecznej. Rodziny, które są ich beneficjantami będą mogły zliczyć na ulgę w wysokości 2 przysługującą wszystkim jej członkom.

Piwniczańscy rajcy pochylą się też nad lotem bezdomnych psów i kotów i uchwalą program opieki nad nimi na 2020 rok. O szczegółach projektu pisaliśmy w publikacji Piwniczna-Zdrój nadal bez weterynarza, ale gmina ma plan awaryjny

Ale na tym nie koniec ważnych decyzji. Bo choć budżet gminy na 2020 rok uchwalono zaledwie kilka tygodni temu, to już szykują się zmiany po stronie dochodów i wydatków majątkowych. Czego dokładnie będą dotyczyć? Zapraszamy do obejrzenia transmisji z obrad rady.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez SYGNAŁ

ES [email protected] Fot.: archiwum sądeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu