Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 23 października. Imieniny: Edwarda, Marleny, Seweryna
08/11/2019 - 22:05

Pielęgniarki kształcą się w Polsce tylko po to, by wyjechać za granicę? [WIDEO]

Dziś, 8 listopada w Instytucie Zdrowia PWSZ w Nowym Sączu odbyła się konferencja naukowa całkowicie poświęcona pielęgniarstwu. Jaka jest rola pielęgniarek we współczesnej służbie zdrowia? Dlaczego młodzi ludzie wybierają ten zawód?

Trudno zliczyć ile wykwalifikowanych pielęgniarek wyjechało za pracą, co tu dużo kryć lepiej płatną z Polski. Dlaczego tak się dzieje? Czy młodzi ludzie zdobywają ten zawód w Polsce napędzani tylko perspektywą, że wyjadą po zdobyciu dyplomu? Czy pielęgniarstwo to zawód dla wszystkich? Co jest najtrudniejsze w nauczaniu tego zawodu i czy uczelnie nadążają za tempem przemian w służbie zdrowia.

Zobacz też: Wielkie otwarcie! Studenci mogą już korzystać z Centrum Symulacji Medycznej

Rozmawialiśmy dziś na ten temat z dr Haliną Potok prorektorem ds. studenckich i kształcenia PWSZ w Nowym Sączu podczas konferencji SAMODZIELNOŚĆ ZAWODOWA A PROFESJONALIZM W POLSKIM PIELĘGNIARSTWIE, która odbyła się w Instytucie Zdrowia PWSZ. Uczelnia ta kształci pielęgniarki w trybie magisterskim, ale nie zapomina też o tych pielęgniarkach, które chcą dokształcać się dalej.

Patronat honorowy nad przedsięwzięciem objął dr hab. inż. Mariusz Cygnar, prof. PWSZ – Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu oraz Polskie Towarzystwo Pielęgniarskie Oddział w Krakowie a gośćmi byli naukowcy z całej Polski i przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia, którzy przedstawili uczestnikom proces cyfryzacji w służbie zdrowia.

ES [email protected] Film: Krzysztof StachuraDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)