Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 5 grudnia. Imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny
04/09/2017 - 10:10

Pannonica: będą z tego dzieci? Bo oświadczyny już były [Galeria]

Muzyka łagodzi obyczaje? Niewątpliwie w Barcicach odpowiedź brzmi : tak. „Tak” powiedziała też dziewczyna, którą jeden z festiwalowych „tubylców” poprosił o rękę na festiwalowej scenie. Mistrzem ceremonii był sam pomysłodawca i organizator Pannonica Folk Festiwal Wojciech Knapik.

Hasło, które towarzyszy festiwalowi od początku, czyli już od pięciu lat brzmi: ogień nie muzyka. My dopisujemy w tym roku kolejne: kochajcie się ludzie. Dlaczego? Pierwszy argument, to festiwalowa strefa dla dzieci. Gdzie indziej w Polsce dorośli tak ochoczo hasają na sianie, bawią się i odpoczywają ze swoimi pociechami?

Zobacz też: Piąta Pannonica na piątkę? My mówimy: jest celująco! [WIDEO]

– Człowiek na co dzień gania jak kot z pęcherzem, bo praca, bo dom,  ale tu nie ma zmiłuj się. Bo jak napadnie cię cała chmara dzieciaków, to prędzej czy później wylądujesz z nimi na sianie a potem wszystkie zawory i jakieś blokady pękają. Hasasz z nimi jak źrebak. I daję słowo, nie bawiłem się tak dobrze od dzieciaka – śmiał się trzydziestolatek, który do Barcic przyjechał wcale nie jako tata, tylko jako wujek dzieci swojej siostry. Stanęło na tym, że więcej spędził z siostrzeńcami niż z resztą znajomych. Przynajmniej za dnia, bo wieczory to już inna historia.

- Ja dostałam od obsługi stopery dla moich dzieciaków. O 21 stopery w uczy i lulu do namiotu. Taki był przynajmniej plan, ale na planach się skończyło, bo dzieciaki miały inna wizję rzeczywistości, więc zgadaliśmy się z sąsiadami z pola namiotowego i na zmianę czekaliśmy aż latorośle padną – śmieje się nasza kolejna rozmówczyni. – Ja kiedyś bym się bała tak tu przyjechać z dzieciakami, bo tu maluchy nawet kilkutygodniowe, ale jak patrzę na ich rodziców, to nie mogę wyjść z podziwu. Wszystko tak zorganizowane: do nosidełek po specjalne słuchawki na uszy, że nikt na niczym nie traci – dodaje kobieta.

Zobacz też: Pannonica to zaczarowani ludzie! Poszukaj siebie i przyjaciół w naszej galerii zdjęć

- Córka inaczej już na mnie patrzy, bo pozwoliłem sobie narysować różne starosłowiańskie wzory na czole a jej zrobić tatuaże z henny – żartuje ojciec dwunastolatki.

W sobotę, gdy przyszedł czas na podsumowanie trzech dni zabawy znów zapanowała miłość, bo na scenie miały miejsce oświadczyny.

Gdzie się człowiek nie obrócił, tam wszędzie natykał się właśnie na takie obrazki. Zresztą zobaczcie sami.

ES [email protected] Fot.: Krzysztof Stachura

Pannonica Folk Festival 2
Pannonica Folk FestivalMasz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!


Dziękujemy za przesłanie błędu