Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 28 lutego. Imieniny: Ludomira, Makarego, Wiliany
05/07/2022 - 14:20

Pandemia wywołała obawy. W tej szkole są z wyników matur bardzo zadowoleni

Nadszedł długo wyczekiwany przez maturzystów dzień. We wtorek poznali swoje wyniki egzaminu dojrzałości. Większość była z nich bardzo zadowolona. Sprawdziliśmy, jakie nastroje panowały w Zespole Szkół Nr 3 im. Bolesława Barbackiego w Nowym Sączu?

Od matur minęły już dwa miesiące. W tym czasie tegoroczni absolwenci szkół średnich żyli w dużej niepewności. Czy uda mi się zdać? Jaki osiągnę wynik? Na co mi to pozwoli? Pytań, które rodziły się w ich głowach zapewne nie brakowało. Przyszedł jednak czas odbioru świadectw dojrzałości. Wszystkie wątpliwości zostały wreszcie rozwiane.

Co o swoich wynikach mówili absolwenci Zespołu Szkół Nr 3 im. Bolesława Barbackiego w Nowym Sączu? – Jestem zadowolona, bo zdałam. Bardzo się z tego cieszę – mówi Małgorzata. – Ja też się cieszę. Myślałam, że będzie gorzej, ale jest naprawdę wysoki wynik. Teraz czas na ostatnie w naszym życiu wakacje - dodaje jej koleżanka Kinga.

Radości nie kryje również wicedyrektor Teresa Majerczyk. – Procent zdawalności jest wysoki, mimo naszych obaw. Wiemy, że podczas okresu pandemii było dużo nauczania zdalnego. Myślę, że ku satysfakcji rodziców, nauczycieli i uczniów możemy być zadowoleni. Kilku osobom nie udało się sprostać matematyce, ale myślę, że popracują przez wakacje i w sierpniu się poprawią – tłumaczy.

Pełne wypowiedzi znajdują się w materiale filmowym. ([email protected], wideo: MP, rozmawiała: Iga Michalec)Dziękujemy za przesłanie błędu