Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 30 listopada. Imieniny: Andrzeja, Maury, Ondraszka
10/11/2023 - 10:50

Ogromny pożar w Nowym Sączu. Spłonął budynek firmy kurierskiej [FILM]

Kilkudziesięciu strażaków przez trzy i pół godziny gasiło pożar budynku usługowego przy ulicy Szarych Szeregów w Nowym Sączu, w którym znajdowała się siedziba firmy kurierskiej. Z nieznanych na tę chwilę przyczyn, ogień pojawił się na poddaszu. Niestety, straty jakie poniósł właściciel są ogromne i sięgają aż 300 tysięcy złotych.

Było kilkanaście minut po godzinie dwudziestej trzeciej, jak w drewnianym budynku usługowym, przy ulicy Szarych Szeregów w Nowym Sączu, wybuchł pożar. Ogień pojawił się na poddaszu i z każdą kolejną minutą obejmował kolejne elementy obiektu. Płomienie i kłęby dymu było widać z daleka. Dosłownie już po chwili na miejsce dotarły liczne straże pożarne, a także policja, pogotowie energetyczne i gazowe. 

Zobacz też Z ostatniej chwili: wypadek w Nowym Sączu na ul. Węgierskiej. Duże utrudnienia w ruchu 


Strażacy natychmiast zabezpieczyli miejsce, odcięli prąd od budynku i zaczęli gasić płonący budynek. Akcja nie była łatwa. Cały w ogniu był dach, poddasze i klatka schodowa. Z kolei na parterze, gdzie siedzibę miała firma kurierska, było pełno dymu. 

- Akcja gaśnicza trwała trzy i pół godziny. Zakończyła się przed godziną trzecią. Wzięło w niej udział dwudziestu pięciu strażaków - powiedział nam Marian Marszałek z Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu. 


Choć strażacy robili wszystko co tylko było w ich mocy, aby ocalić budynek, to niestety i tak jego znaczna część spłonęła. Straty jakie poniósł właściciel są ogromne. Sięgają 300 tysięcy złotych. Jak na razie nie wiadomo, co było przyczyną tego pożaru. ([email protected] Fot. Beata Górowska, Film Marta Biskup - dziękujemy!)

Dziękujemy za przesłanie błędu