Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 21 maja. Imieniny: Jana, Moniki, Wiktora
23/06/2023 - 16:05

Oberwanie chmury nad Nowym Sączem! Woda zalewała ulice w mieście [WIDEO]

Choć na deszcz i burzę zanosiło się w Nowym Sączu od rana, to kulminację mieliśmy dopiero około godziny 14. Gwałtowne opady sprawiły, że na wielu ulicach stała masa wody. Studzienki nie nadążały jej przyjmować.

Pogoda w Nowym Sączu

Prognozy pogody na piątek nie były dla naszego regionu optymistyczne. Alert RCB ostrzegał przed gwałtownymi burzami, ulewami z gradem i porywistym wiatrem. Sądecczyzna nie była wyjątkiem. Podobnie sytuacja wyglądała w wielu miejscach kraju.

Do Nowego Sącza burza dotarła około godziny 14. Jak można było przypuszczać nie zakończyło się jedynie na kilku kroplach deszczu i paru piorunach. To było prawdziwe oberwanie chmury. Do tego mocno grzmiało.

Oberwanie chmury w Nowym Sączu

Niektórych deszcz zaskoczył, kiedy szli chodnikiem. Momentalnie zaczęli więc szukać schronienia. Wchodzili do sklepów czy próbowali się ukryć na przystankach. Oblegany był także parking w galerii Trzy Korony, gdzie kierowcy chcieli uchronić swoje samochody przed skutkami ewentualnego gradobicia.

Studzienki na wielu ulicach nie nadążały zbierać wody, przez co tworzyły się ogromne kałuże. W niektórych miejscach wybiły.

- Z taka sytuacja miała miejsce na ul. Węgierskiej. Tam studzienka, która nie pomieściła nadmiaru wody podtopiła jedną posesję – powiedział Sądeczaninowi Jan Pancerz, dyżurny Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Nowym Sączu.  – Przy Galerii Sandecja, przy parkingu zrobił się wodny gejzer. Mamy sygnały, że drzewo przewróciło się na drogę. Prognozy na najbliższe godziny są takie, że opady będą niewielkie.

Podczas oberwania chmury ulice zamieniły się w małe strumyki. Tak było chociażby na Barbackiego, Młyńskiej, Długosza czy Kilińskiego. Gromadził się na nich ogrom wody.

Nowy Sącz nie był wyjątkiem, bo równie gwałtowne opady pojawiły się w innych miejscach naszego regionu. O tym, jak po godzinie 14 wyglądały ulice w mieście przekonacie się oglądając materiał filmowy. ([email protected], wideo: GN, fot.: Czytelnik - PAN NORBERT)


Dziękujemy za przesłanie błędu