Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 29 lutego. Imieniny: Antoni, Oswalda, Romana
02/09/2019 - 19:15

Nowy Sącz: wakacje, wakacje i po...Rok szkolny czas zacząć [ZDJĘCIA]

Wakacje, wakacje i już po...Jak to szybko zleciało. Uczniowie, po dwóch miesiącach wypoczynku wrócili do szkoły. Inauguracja roku szkolnego w Nowym Sączu rozpoczęła się w Szkole Podstawowej nr 21 im. Jana Pawła II.

Dzisiaj sala gimnastyczna znajdująca się przy szkole wypełniła się po brzegi odświętnie ubranymi  uczniami, nauczycielami i rodzicami, którzy przyszli ze swoimi pociechami do szkoły. Najbardziej przejęci, a zarazem zaciekawieni byli najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej nr 21, którzy właśnie rozpoczęli edukację w "zerówce", albo w klasie pierwszej.

Wielu rodziców przeżywało ten szczególny dzień, ale nie chciało się do tego przyznać. Magdalena Żelazko przyszła dzisiaj do SP nr 21 ze swoją córką Marysią - pierwszoklasistką, która właśnie w tej placówce zaczyna edukację.

- Córa zaczyna dzisiaj naukę w szkole - mówi dumna mama. - Jest to dla nas bardzo duże przeżycie. Przyznam się, że dla mnie chyba większe. Denerwuje się. Żołądek mnie boli, całą noc nie spałam. To, że córeczka idzie do pierwszej klasy stało się faktem. Nie ma na to rady. Raczej staraliśmy się nie panikować przez wakacje. Dzisiaj jest spore przeżycie, ale jesteśmy dobrej myśli. Marysia pozna nowe koleżanki, nowych kolegów. Klasa jest niewielka. liczy 16 uczniów.

Z wnukiem Cyprianem, pięciolatkiem, który idzie w tym roku do "zerówki" przyszła dzisiaj do szkoły babcia Zofia.

- Z ogromną przyjemnością odprowadziłam do szkoły wnuka - mówi babcia pięciolatka.  - Mam dużo czasu, więc jesteśmy.

Wszystkich obecnych na inauguracji roku szkolnego przywitała dyrektor Szkoły Podstawowej nr 21, Beata Mac. Władze miasta reprezentował prezydent Ludomir Handzel. Gospodarz miasta życzył dzieciom owocnej nauki i jak najlepszych wyników. 

- Niebo płacze bo trzeba wrócić do szkoły, jednak widzę, że wracacie z uśmiechem na twarzy. To pokazuje jak ważną rolę w waszym życiu pełni szkoła. Życzę wszystkim uczniom jak najlepszych wyników w nauce. Dziękuję również za dobrą i owocną współpracę z dyrekcją szkoły - powiedział prezydent. 

Oficjalną część rozpoczęcia roku szkolnego zakończył krótki program artystyczny, który nawiązywał nie tylko do inauguracji roku szkolnego, ale także do 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. W części artystycznej wystąpili oczywiście uczniowie z różnych klas.

[email protected], fot. IM.

Koniec wakacyjnej laby
Wakacje, wakacje i już po...Jak to szybko zleciało. Uczniowie, po dwóch miesiącach wypoczynku wrócili do szkoły. Inauguracja roku szkolnego w Nowym Sączu rozpoczęła się w Szkole Podstawowej nr 21 im. Jana Pawła II.


Dziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2019

Miesięcznik "Sądeczanin" luty 2020