Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 7 sierpnia. Imieniny: Donaty, Olechny, Kajetana
05/10/2018 - 11:10

Nowy Sącz: Tutaj będzie schronisko dla zwierząt. Czas nagli

W tym roku ma być oddane do użytku schronisko dla bezdomnych zwierząt. Konsorcjum dwóch prywatnych firm, które wygrało przetarg na to zadanie będzie je realizowało w systemie „zaprojektuj i wybuduj”. Teren, na którym zostanie wybudowane jest już przygotowany do rozpoczęcia inwestycji.

Schronisko wpisze się w pejzaż dzielnicy Tłoki w Nowym Sączu. Zadania podjęło się konsorcjum dwóch firm: PPHU „Porębski” (Porębski Józef) ze Świniarska i  „JUR-MET-TRANS” Jerzy Jabłoński z Gródka n/Dunajcem.

Schronisko będzie funkcjonowało na gruntach miejskich, nieopodal wału przeciwpowodziowego. Jego lokalizacja, według władz miasta, jest bardzo dobra. Jest to teren na uboczu, z dala od domów, nieopodal Dunajca. Jest tam sporo niezabudowanego terenu, gdzie wolontariusze będą mogli wyprowadzać czworonogi na spacer.

- Zaczęliśmy prace przygotowawcze. Teren, na którym wybudujemy schronisko został już splantowany i wyrównany – mówi Jerzy Jabłoński, właściciel firmy Jur – Met – Trans z Gródka n/Dunajcem. – Obecnie czekamy na wydanie pozwolenia na budowę. Kiedy tylko je otrzymamy to rozpoczynamy inwestycję.

Na Tłokach ma być wybudowany parterowy, funkcjonalny budynek, w którym znajdą się m.in. pomieszczenia: dla weterynarza, gabinet zabiegowy, pomieszczenia do przygotowywania posiłków dla zwierząt, gospodarcze no i oczywiście zadaszone boksy dla zwierząt. Schronienie i specjalistyczną opiekę weterynaryjną znajdzie w nim 70 psów i 15 kotów. Te ostatnie zostaną ulokowane w wydzielonej części obiektu.

Do schroniska będą trafiać zwierzęta bezpańskie. Jeśli któreś z nich będzie potrzebowało pomocy medycznej to zostanie objęte leczeniem. Zwierzęta będą przygotowywane do adopcji.

Budowa schroniska dla zwierząt pochłonie ponad 1,4 mln złotych (brutto). Sądeccy radni podczas lipcowej sesji dołożyli do założonej na budowę schroniska kwoty 1,3 mln złotych dodatkowe 110 tysięcy .

[email protected], fot. IM, Wizualizacja UM w Nowym Sączu.

Tutaj będzie schronisko dla zwierząt w Nowym Sączu
Tuta będzie schronisko dla zwierząt w Nowym Sączu


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)