Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 2 kwietnia. Imieniny: Franciszka, Malwiny, Władysława
28/12/2020 - 14:20

Nowy Sącz: szczepienie na koronawirusa mają już za sobą [WIDEO, ZDJĘCIA]

Jarosław Odyniec, lekarz Oddziału Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej oraz Bartosz Czapski, lekarz anestezjolog ze Szpitala Specjalistycznego im. J. Śniadeckiego w Nowym Sączu, jako pierwsi zaszczepili się dzisiaj przeciwko COVID – 19 w tej placówce medycznej. Obaj lekarze mówią, że nie mieli żadnych wątpliwości, żeby się przyjąć szczepionkę i apelują do mieszkańców, aby też, w trosce o zdrowie swoje i swoich najbliższych tak postąpili.

Szczepionka przeciwko COVID – 19 dotarła do sądeckiego szpitala wczoraj kilka minut po godzinie 11. To 75 dawek. Muszą one być podane pacjentom w ciągu pięciu dni. Kolejne dawki szczepionki będą dostarczane do sądeckiego szpitala sukcesywnie.

W pierwszej kolejności, w tzw. turze 0 szczepiony jest personel medyczny sądeckiego szpitala (m.in. lekarze, pielęgniarki, diagności medyczni i inne osoby, które wyraziły taką wolę). Punkt szczepień w tej placówce znajduje się w budynku Centrum Onkologii na pierwszym piętrze.

Czytaj także: W sądeckim szpitalu szczepienia przeciwko COVID19 prawdopodobnie już po świętach

W poniedziałek 28 grudnia, punktualnie o godz. 11 na szczepienie do gabinetu weszła pierwsza osoba w Nowym Sączu, która zaszczepiła się na koronowarisa. To Jarosław Odyniec, lekarz, pracujący w Oddziale Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej.

- Jestem już po szczepieniu. Naprawdę, nic nie bolało. Mam już ponad pięćdziesiąt lat, jestem w grupie ryzyka, pracuje też w SOR, poradniach ortopedycznych, gdzie mam kontakt z pacjentami – powiedział Sądeczaninowi.info doktor Odyniec.

Piętnaście minut później szczepionka została podana kolejnemu lekarzowi, pracującemu w sądeckim szpitalu Bartoszowi Czapskiemu. Doktor Czapski jest anestezjologiem.

- Dlaczego się szczepię? Bo jestem lekarzem i mam na co dzień do czynienia z chorymi umierającymi na COVID -19. Proszę mi wierzyć, śmierć z powodu niewydolności oddechowej jest straszna. Apeluję do mieszkańców, by się szczepić. Osobiście nie mam żadnych wątpliwości, co do skuteczności tej szczepionki.  Warto się szczepić, by ochronić swoje zdrowie i zdrowie swoich bliskich. Wielu z nich to osoby starsze.

Czytaj także: Szczepionka na koronawirusa już jest w Nowym Sączu. Kiedy szczepienia?

Doktor Czapski przyznał, że osoba, która się zaszczepi zyska odporność dopiero dziesięć dni po przyjęciu drugiej dawki szczepionki. Nasz rozmówca uważa, że po zakończeniu szczepień w ramach tury 0 powinny szczepić się w pierwszej kolejności osoby starsze i osoby obciążone chorobami przewlekłymi.

Przypomnijmy także, że szczepienie na COVID – 19 jest bezpłatne i dobrowolne.

[email protected], fot. IM.

Oni szczepienie na koronawirusa mają już za sobą
Jarosław Odyniec, lekarz Oddziału Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej oraz Bartosz Czapliński, lekarz anestezjolog ze Szpitala Specjalistycznego im. J. Śniadeckiego w Nowym Sączu, jako pierwsi zaszczepili się dzisiaj przeciwko COVID-19.


Dziękujemy za przesłanie błędu