Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 21 października. Imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza
13/12/2018 - 15:10

Nowy Sącz: sypią się rady nadzorcze w kolejnych, miejskich spółkach [WIDEO]

W kolejnych spółkach miejskich w Nowym Sączu następują zmiany zapowiadane przez nowe władze miasta. W Sądeckiej Agencji Rozwoju Regionalnego został odwołany dotychczasowy prezes Ludomir Krawiński i powołany jego następca. Wymieniono też cały skład rady nadzorczej. Dzisiaj prezydent Nowego Sącza zakomunikował o kolejnych zamianach w radach nadzorczych następnych dwóch miejskich spółek.

Prezydent Ludomir Handzel przyznał, że władze miasta cały czas analizują działalność miejskich spółek.

Po zmianach w SARR widać je też w składach dwóch rad nadzorczych. Jedną jest MKS Sandecja. W tym przypadku zostało wymienione dwie trzecie jej składu.

Do tej pory w  radzie nadzorczej wspomnianej spółki zasiadali: Paweł Badura (przewodniczący), wieloletni dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Nowym Sączu, Stanisław Bębenek, zastępca dyrektora Wydziału Komunikacji i Transportu Urzędu Miasta Nowego Sącza, Roman Porębski, audytor zewnętrzny Urzędu Miasta.

Ostatnie walne zgromadzenie Rady Nadzorczej w tym składzie odbyło się 30 listopada br.

Po zmianach do rady spółki MKS Sandecja wchodzą następujące osoby: Monika Obtułowicz (przewodnicząca) i członkowie: Marcin Rolka i Roman Porębski. 

- Bodajże została już też zmieniona Rada Nadzorcza Sądeckiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego – powiedział dzisiaj na briefingu prasowym prezydent Ludomir Handzel.

Czy jest to zapowiedź kolejnych zmian w spółkach?

- Dwadzieścia dwa tysiące osób w Nowym Sączu zagłosowało za zmianą – stwierdził dzisiaj prezydent Nowego Sącza. – Ten sygnał został odczytany. Wiem, że mieszkańcy oczekują ruchów nie tylko kadrowych, ale także w działalności spółek i agend, które podlegają Urzędowi Miasta.

[email protected], Fot. IM.

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu