Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 15 sierpnia. Imieniny: Marii, napoleona, Stelii
11/02/2020 - 12:45

Nowy Sącz: sesja rady miasta. Część…trzecia, a może i czwarta? [na żywo]

Dzisiaj radni Nowego Sącza znów pochylą się nad kilkoma projektami uchwał podczas… trzeciej części sesji rady miasta. Jest to, można powiedzieć, prawdziwy ewenement. Czy dzisiaj wiceprzewodniczącemu rady Arturowi Czerneckiemu uda się ją dokończyć i zamknąć? O tym zadecyduje rada.

W ubiegłym tygodniu wiceprzewodniczący Artur Czernecki przerwał obrady po godz. 22, po przyjęciu przez radę uchwały o wynajęciu na dziesięć lat niewielkiego parkingu przy ul. Bulwar Narwiku, znajdującego się przy zdewastowanym zejściu z ulicy Jana Matejki.

A co dzisiaj?

W programie obrad jest kilka projektów uchwał. Między innymi o włączeniu w struktury Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowym Sączu „Centrum Sądeckiego Seniora”. Do tej pory podlegało ono pod jeden z wydziałów Urzędu Miasta.

Czytaj także: Nowy Sącz: Krzysztof Głuc nie chce być już wiceprzewodniczącym Rady Miasta

Jest też kilka projektów uchwał oświatowych. W niektórych placówkach zostaną wprowadzone zmiany. Jest między innymi propozycja likwidacji Liceum dla Dorosłych w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Marii Konopnickiej w Nowym Sączu.

I to właśnie ten punkt może być zapalnym podczas dzisiejszej sesji.

Władze miasta chcą zlikwidować tę szkołę, bo od 2006 roku nie przeprowadzano do niej naboru. Z tym nie zgadza się obecna dyrektorka Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 Dorota Smaga.

Twierdzi ona, że jest w stanie przeprowadzić w tym roku nabór do tej placówki. Trzeba tylko dać tej szkole szanse na funkcjonowanie.

Dyrektor Dorota Smaga i część nauczycieli przychodzi wytrwale na kolejne części sesji.

Wszystko wskazuje na to, że ponownie powróci też sprawa transportu dla osób niepełnosprawnych.

Władze miasta chcą wnieść do przyjętej w ubiegłym tygodniu uchwały regulującej zasady i organizację przewozu osób niepełnosprawnych drobne poprawki. Szkopuł jednak w tym, że przyjęta uchwała jeszcze się nie uprawomocniła.

Chodzi o drobne korekty w godzinach realizowania usług transportowych i w godzinach, w których osoba niepełnosprawna będzie mogła taki transport zamówić.

[email protected], fot. IMDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)