Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 24 października. Imieniny: Arety, Marty, Marcina
26/03/2020 - 12:40

Nowy Sącz: ruszyła dezynfekcja. Odkażają przystanki, ławki, miejsca publiczne

W Nowym Sączu ruszyła akcja dezynfekcji miejsc ogólnodostępnych, w których gromadzą się ludzie. Są to przystanki, ławki. Odkażane są chodniki i tereny wokół przystanków.

Dezynfekcja w Nowym Sączu rozpoczęła się zgodnie z zapowiedzią. Jak już informowaliśmy za odkażanie miejsc ogólnodostępnych odpowiedzialne są trzy jednostki: Wydział Zarządzania Kryzysowego, Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta w Nowym Sączu oraz Miejski Zarząd Dróg. Dezynfekcją zajmują się firmy utrzymujące czystość w mieście.

Czytaj także: Nowy Sącz: dezynfekcja przystanków, ławek, miejsc ogólnodostępnych. Od kiedy?

Dzisiaj od rana pracownicy jednej z takich firm jeździli od przystanku do przystanku i dezynfekowali przystanki autobusowe, na których zatrzymują się autobusy komunikacji miejskiej.

Specjalnym środkiem dezynfekującym na bazie alkoholu spryskiwana była cała wiata przystankowa, teren wokół niej oraz chodnik przed wiatą.

Ludzie czekający na autobus na przystanku, gdy podjeżdżała ekipa dezynfekująca podchodzili do tej szczególnej sytuacji ze zrozumieniem. Na czas dezynfekcji przechodzili nieco dalej, poza wiatę przystanku.

Oprócz wiat autobusowych odkażane są na bieżąco ławki w mieście i na skwerach w tym na deptaku, sądeckich plantach.

[email protected], fot. IM, film: Daniel Szlag.

Nowy Sącz: ruszyła dezynfekcja. Są odkażane przystanki, ławki i miejsca ogólnodostępne
W Nowym Sączu ruszyła akcja dezynfekcji miejsc ogólnodostępnych, w których gromadzą się ludzie. Są to przystanki, ławki. Odkażane są chodniki i tereny wokół przystanków.


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)