Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 13 sierpnia. Imieniny: Elwiry, Hipolita, Radosławy
02/04/2020 - 10:50

Nowy Sącz: remont kolejnego szpitalnego budynku. Będzie tam oddział zakaźny

Kilka dni temu opustoszał niewielki budynek znajdujący się na terenie Szpitala Specjalistycznego im. J. Śniadeckiego w Nowym Sączu przy ul. Młyńskiej, w którym przez kilka ostatnich lat funkcjonował oddział psychiatryczny. Pacjenci stamtąd zostali przeniesieni do zabytkowego dworku w Dąbrowie.

Remont dawnego pawilonu psychiatrii rozpoczął się wczoraj. Prace wykonuje prężna firma z terenu gminy Łabowa, która budowała nowe skrzydło Centrum Onkologii i nowoczesny pawilon ginekologiczno-położniczy.

Czytaj takżeNowy Sącz: to nie apokaliptyczna wizja. To miasto w dobie pandemii koronawirusa

- Po remoncie do wspomnianego budynku zostanie przeniesiony oddział zakaźny – mówi Agnieszka Zelek – Rachtan, rzecznik prasowy sądeckiego szpitala. – Obecnie dysponuje on dziesięcioma łóżkami, a po remoncie liczba łóżek zwiększy się w sumie do dwudziestu pięciu.

Remont budynku, w którym znajdzie lokum oddział zakaźny potrwa półtora miesiąca. Modernizacja pawilonu pochłonie ponad milion złotych. Pieniądze na ten cel między innymi zostały przekazane z budżetu Urzędu Marszałkowskiego.

Czytaj także: Nowy Sącz: niech moja historia będzie przekazem dającym mieszkańcom do myślenia

Obecnie dziesięciołóżkowy oddział zakaźny kilka dni temu został przeniesiony z zabytkowego dworku w Dąbrowie do głównego budynku szpitala przy ul. Młyńskiej. Został ulokowany w szpitalnej części w budynku, w którym mieści się oddział pulmonologii. Obecnie jest on przygotowany na przyjęcie pacjentów z podejrzeniem koronawirusa.

[email protected], fot. IM.Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)