Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 2 kwietnia. Imieniny: Franciszka, Malwiny, Władysława
28/04/2021 - 15:25

Nowy Sącz: Punkt Szczepień Powszechnych już gotowy [ZDJĘCIA]

W Tarnowie ruszyły dzisiaj szczepienia w Punkcie Szczepień Powszechnych. W Nowym Sączu wszystko jest gotowe, aby taki punkt zaczął działać.

Czytaj także: Znamy drugą lokalizację punktu powszechnych szczepień w Nowym Sączu

Prezydent miasta Ludomir Handzel zapewnia, że punkt rozpocznie działanie, gdy zostanie odebrany przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Wszystko jest gotowe do jego uruchomienia.

W dużej sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 21 w Nowym Sączu wydzielone zostały już cztery stanowiska, w których będą odbywały się masowe szczepienia. Do  obsługi tych stanowisk są gotowe dwa podmioty medyczne.

- Punkt Masowych Szczepień jest przygotowany – mówi Magdalena Majka, wiceprezydent Nowego Sącza, - Czekamy jeszcze na odbiory oraz na decyzję Narodowego Funduszu Zdrowia. Jak również czekamy przede wszystkim, co jest najistotniejsze na dostarczenie szczepionek.

Do sądeckiego Punktu Szczepień Powszechnych został doprowadzony internet. Są także inne, niezbędne zabezpieczenia. Są zakupione lodówki do przechowywania szczepionek.

Czytaj także: Nowy Sącz: tu urządzają punkt masowych szczepień. Trwają przygotowania

Prezydent Handzel szacuje, że dziennie będzie się w tym punkcie mogło zaszczepić około dwustu osób.

[email protected] Fot. Urząd Miasta w Nowym Sączu.

Nowy Sącz: Punkt Szczepień Powszechnych już gotowy
W Tarnowie ruszyły dzisiaj szczepienia w Punkcie Szczepień Powszechnych. W Nowym Sączu wszystko jest gotowe, aby taki punkt zaczął działać.


Dziękujemy za przesłanie błędu