Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 9 kwietnia. Imieniny: Mai, Marcelego, Wadima
22/07/2018 - 23:25

Nowy Sącz przywitał małych górali z całego świata. Przywieźli radość

Tłumy sądeczan przywitały wieczorem na rynku uczestników 26. Międzynarodowego Festiwalu Dziecięcych Zespołów Regionalnych Święto Dzieci Gór. Uroczyste otwarcie festiwalu zamieniło się w przepiękne, barwne, pełne żywiołowości widowisko.


Mali górale z całego świata przeszli spod Galerii Trzy Korony ulicą Lwowską na sądecki rynek. Przemarsz barwnego korowodu obserwowali i dokumentowali mieszkańcy miasta. Kamrackie zespoły zostały niezwykle serdecznie powitane przed ratuszem przez publiczność, która wypełniła płytę rynku.

26. Święto Dzieci Gór zostało otwarte. Polskie i zagraniczne zespoły będą przez cały tydzień występowały nie tylko dla sądeckiej publiczności.

- Dwudziesty szósty korowód przeszedł ulicami miasta – rozpoczął Antoni Malczak, dyrektor MCK „Sokół” w Nowym Sączu, który jest organizatorem tej wspaniałej imprezy. – Ogromnie się cieszę, że ten rynek znów jest wypełniony. Cieszę się, że do Nowego Sącza znów przyjechały dzieci z różnych stron świata: z Ukrainy, Bułgarii, Gruzji, Czech, Tajlandii, Estonii i Słowacji. Tym grupom towarzyszą, jak zwykle grupy polskie z regionów etnograficznych Polski południowej. Wszystkich serdecznie witamy.

Koncert inaugurujący tegoroczny festiwal rozpoczął się od wręczenia przedstawicielom wszystkich zespołów kluczy do bram miasta, a potem sceną zawładnęli już mali górale z całego świata.

Koncert wspaniale poprowadził mistrz Józef Broda. 

Ten festiwal wpisał się już na stałe w pejzaż Nowego Sącza. Mali górale – dzieci z całego świata przywiozły ze sobą swoje serca, które są kluczem do ich kultury ich narodów.


Tradycyjnie już uroczyste otwarcie festiwalu zakończył pokaz sztucznych ogni.

[email protected], Fot. IM.

Otwarcie 26. Święta Dzieci Gór
Otwarcie 26. Święta Dzieci Gór


Dziękujemy za przesłanie błędu