Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 30 września. Imieniny: Geraldy, Honoriusza, Wery
06/08/2020 - 18:20

Nowy Sącz: prezydent Handzel apeluje do mieszkańców o przestrzeganie obostrzeń!

Choć w Nowym Sączu pod względem liczby nowych zakażeń sytuacja jest nieco lepsza niż w powiecie, to stolica Sądecczyzny też została objęta czerwoną strefą. Prezydent Ludomir Handzel uważa, że obostrzenia, które zostaną wprowadzone od soboty w naszym regionie będą krokiem w kierunku, żeby wrócić jesienią do normalnego funkcjonowania.

Gospodarz miasta jest zdania, że zaostrzenie obostrzeń w naszym regionie pozwoli w miarę szybko uporać się z rosnącą liczbą zakażeń w mieście i w powiecie. Prezydent Ludomir Handzel mówił:

- W ocenie różnych zjawisk zawsze staram opierać się na nauce i mam nadzieję, że te wszystkie rekomendacje władz centralnych rząd wprowadził na podstawie zaleceń specjalistów, czyli epidemiologów i wirusologów – zaznacza gospodarz miasta. - Ponieśmy tę ofiarę, jeżeli ma to być krok czy środek zmierzający do tego, że jesienią będziemy mogli powrócić do sytuacji, którą mieliśmy w Nowym Sączu jeszcze stosunkowo niedawno. Mam tu na myśli sytuację, że nie było praktycznie osób chorych.

Ludomir Handzel zakłada, że zaostrzone obostrzenia będą obowiązywały może miesiąc, może 1,5 miesiąca. - Musimy się jednak do nich stosować. O to gorąco apeluję. Jak zaznaczył prezydent Handzel, muszą być wygaszone ogniska zakażeń, które są obecnie w Nowym Sączu i regionie.

[email protected], fot. IM.Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe