Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 17 czerwca. Imieniny: Laury, Leszka, Marcjana
16/06/2020 - 09:10

Nowy Sącz: Ósmoklasiści już piszą. Dzisiaj egzamin z języka polskiego

Ponad ośmiuset absowlentów klas ósmych w Nowym Sączu już przystąpiło do pisania egzaminu sprawdzającego wiedzę z ośmiu lat nauki w szkole podstawowej. Jest to pierwszy w ich życiu poważny egzamin, chociaż za sobą mają już egzaminy próbne.

Ósmoklasiści, podobnie zresztą jak ich starsi koledzy - maturzyści piszą egzamin w tym roku w wyjątkowych warunkach – w dobie pandemii koronawirusa. Pod specjalnym nadzorem.

Tegoroczne egzaminy ósmoklasistów, podobnie jak te maturalne są, w związku z epidemią zostały opóźnione o kilka tygodni.

Czytaj także: Takich egzaminów w Sączu nie było. Ósmoklasiści piszą pod specjalnym nadzorem

Dzisiaj punktualnie o godz. 9 absolwenci podstawówek usiedli do pisania egzaminu z języka polskiego.

Czy ósmoklasiści się stresowali, jak poradzili sobie z materiałem, jakie tematy na egzaminie będą dla nich zmorą? O to zapytaliśmy dzisiaj rano uczniów Szkoły Podstawowej nr 7 i Szkoły Podstawowej nr 8 w Nowym Sączu.

Uczniowie sprawiali wrażenie wyluzowanych, choć zapewne, gdzieś tam  w środku był niepokój, czy tematy podejdą, czy napiszą tak, jakby chcieli. Jedni mówili, że nie mają tremy, inni, że jest, ale taka delikatna.

- Spodziewamy się, że będzie "Quo Vadis" Henryka Sienkiewicza, ale szczerze powiedziawszy nie chciałybyśmy, aby akurat ta lektura była – mówi Weronika Rakowska i Rita Zwalińska, uczennice, absolwentki Szkoły Podstawowej nr 8 w Nowym Sączu. – Dlaczego? Szczerze powiedziawszy nie przepadamy za tą lekturą.

- I chyba też nie chcemy „Pana Tadeusza” i „Zemsty” – dodają ich  koleżanka. – Chciałybyśmy aby był „Mały Książkę” i „Kamienie na Szaniec”. Proszę trzymać za nas kciuki.

Jutro ósmoklasiści piszą egzamin z matematyki, a pojutrze z języka nowożytnego. W przeważającej większości sądeccy absolwenci szkół podstawowych wybrali jednak język angielski.

A matematyka będzie zmorą czy pójdzie dobrze dopytujemy młodzież?

- Chyba to pierwsze. Nie, nie. My tak żartujemy – śmieją się ósmoklasistki.

Już za dwie godziny pierwsi zdający powinni wychodzić z egzaminu i wszystko będzie jasne. Zobaczymy czy ich przewidywania się sprawdzą.

[email protected], fot i film. IM

Nowy Sącz: Ósmoklasiści już piszą. Dzisiaj egzamin z języka polskiego
Ponad ośmiuset absolwentów klas ósmych w Nowym Sączu już przystąpiło do pisania egzaminu sprawdzającego wiedzę z ośmiu lat nauki w szkole podstawowej. Jest to pierwszy w ich życiu poważny egzamin, chociaż za sobą mają już egzaminy próbne.


Dziękujemy za przesłanie błędu