Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 21 czerwca. Imieniny: Alicji, Alojzego, Rudolfa
23/12/2020 - 07:55

Nowy Sącz: to naprawdę „Kocie Planty”? Tak ma tam być

Nowy Plac Krasińskiego, czyli tzw. „Kocie Planty” w Nowym Sączu zapiera dech. Jeśli taką aranżację uda się zrealizować w przyszłym roku to ten zakątek miasta stanie się kolejnym miejscem, gdzie mieszkańcy będą mogli, w miłym otoczeniu wypocząć.

To, co w tym zaniedbanym przez lata miejscu ma powstać, naprawdę budzi szacunek. Tak „Kocie Planty” mają wyglądać po przeprowadzeniu ich rewitalizacji w ramach projektu „Miasto z Klimatem - Zielono-niebieska infrastruktura”.

Sądeczanie, z bólem serca przyglądali się przez lata, jak „Kocie Planty” niszczały. Popadały w ruinę. Większość mieszkańców podkreślała, że jest to miejsce z ogromnym potencjałem. Jednak przez wiele lat nikt jakoś nie miał pomysłu na to, jak to miejsce zagospodarować.

Przypomnijmy, że światełko w tunelu, jeśli chodzi o „Kocie Planty” pojawiło się w ubiegłym roku. Właśnie rok temu, przed Wigilią to miejsce zostało doświetlone. Na samym placu, jak i wzdłuż zejścia z Kocich Plant na osiedle Wólki zostały zamontowane nowoczesne, energooszczędne lampy. Wieczorem zrobiło się jasno.

W tym roku wyremontowane zostały pobliskie ulice Kunegundy i Grodzka. Nowe rondo w zastąpiło stare skrzyżowanie.

Teraz przyszedł nareszcie czas na zagospodarowanie Placu Krasińskiego. Udało się władzom miasta pozyskać dofinansowanie na rewitalizacje tego miejsca z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

- Następnym krokiem jest właśnie zadbanie o tą miejską przestrzeń – mówi prezydent Ludomir Handzel. – W tym miejscu, po rewitalizacji mają powstać m.in. ogrody deszczowe, taras widokowy, ścieżka edukacyjno-przyrodnicza, a także pojawić się nowe nasadzenia. Będzie tu można przyjść z rodziną i miło spędzić czas w samym centrum miasta.

Koszt rewitalizacji tego miejsca to ponad dwa mln złotych, z czego milion złotych są to środki NFOŚiGW. Resztę dołoży miasto.

i.michalec@sadeczanin.info, fot. IM, Wizualizacja – PM – Projekt/UM w Nowym Sączu.Dziękujemy za przesłanie błędu