Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 23 października. Imieniny: Edwarda, Marleny, Seweryna
11/10/2018 - 08:45

Nowy Sącz: na Tłokach plac budowy. Co tam będzie? [WIDEO]

Każde boisko sportowe w Nowym Sączu jest na wagę złota. W dzielnicy Tłoki, gdzie będzie budowane schronisko dla zwierząt powstanie też fajne miejsce do trenowania dla dzieci z Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Dunajec”.

Do tej pory dzieciaki miały jedynie do dyspozycji małe, trawiaste boisko sportowe. Znajduje się ono po drugiej stronie drogi vis, a vis terenu, na którym do końca tego roku ma powstać schronisko dla zwierząt.

Istniejące boisko, jak dowiedzieliśmy się zostanie przedłużone. Jest ono użytkowane przez Klub Sportowy „Dunajec”.

Teren, na którym znajduje się boisko należy do miasta. Gmina użycza go klubowi za symboliczną opłatę.

Jest to doskonałe miejsce do treningów – mówi Krzysztof Szczepański, prezes Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Dunajec”. – Dzieciaki trenujące w szkółce MUKS „Dunajec” mają miejsce, gdzie mogą się szkolić.

Do szkółki MUKS „Dunajec” uczęszcza prawe czterysta dzieci.

Obecnie zagospodarowywany jest teren bezpośrednio przylegający do boiska. Wjechał już tam ciężki sprzęt. Teren został zniwelowany i utwardzony. Za chwilę na przygotowanej części będzie siana trawa.

- Boisko będzie większe i to nas cieszy – dodaje Krzysztof Szczepański. – Późną wiosną dzieciaki wrócą na nie, by trenować. Inwestycja ta nie byłaby możliwa bez wsparcia rodziców dzieci, a także Klubu Sportowego „Dunajec”. Z prezesem klubu Andrzejem Dańko współpraca układa się bardzo dobrze.

Krzysztof Szczepański, kierujący MUKS ma nadzieję, że w przyszłości na tym boisku staną budynki, w których dzieciaki będą mogły przygotować się do treningu.

[email protected], fot. IM.

Poszerzają boisko sportowe na Tłokach
Poszerzają boisko sportowe na Tłokach


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)