Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 19 lutego. Imieniny: Bettiny, Konrada, Mirosława
20/11/2018 - 15:35

Nowy Sącz: miejski żłobek przeniosą z Millenium na Kusocińskiego? [WIDEO]

Przy ulicy Kusocińskiego Sądeckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego ukończyło właśnie budowę dwóch nowych nieruchomości. Ale nie są to bloki mieszkalne, tylko pawilony użytkowe. W jednym jest sklep, a do drugiego najprawdopodobniej przeniesiony zostanie tymczasowo miejski żłobek.

- Od początku założenie było takie, by budować, tworzyć osiedla, w których będzie można żyć a nie tylko nocować – zaznacza prezes STBS Maciej Kurp.

Jeden budynek zgodnie z założeniami wykorzystywany jest do celów handlowych, jako powierzchnia sklepowa. Działa tu również urząd pocztowy. Do drugiego, który będzie gotowy już w najbliższych dniach, najprawdopodobniej przeniesiony zostanie miejski żłobek na czas remontu jego obecnej siedziby przy ul. Klasztornej na Millenium. By tak stało, miasto musi podpisać z Towarzystwem stosowną umowę.

Zobacz też: Administracja zagląda do PIT-ów: może zmienić wysokość czynszu albo wypowiedzieć umowę

Podobna umowa przesądzi też o ostatecznym przeznaczeniu pawilonu, który z założenia ma służyć jako placówka przedszkolno-żłobkowa dla 125 dzieci w czterech oddziałach przedszkolnych i jednym żłobkowym. Prowadzić ją będzie miasto.

Dodatkowo na powierzchni 120 metrów uruchomiona zostanie świetlica środowiskowa prowadzona przez miasto i zarząd osiedla Nawojowska. Tutaj tez przeniesione zostanie po nowym roku biuro STBS a dotychczas zajmowane 120 metrów przez administracje spółki przeznaczone zostanie na cele usługowe dla mieszkańców.

Spółka grunty na potrzeby inwestycji otrzymała aportem od miasta, ale oba obiekty wybudowała już z własnych środków. Koszt przedsięwzięcia był niebagatelny, bo sięgnął niemal 9 mln zł. Podobnych przedsięwzięć zarząd spółki na razie nie planuje - nie ma żadnych programów, z których można by było je zrealizować, cały ciężar finansowy spółka musiałaby wziąć na siebie.

Kurp zapowiada jednocześnie, że spółka skupiać się będzie na swoim podstawowym zadaniu, czyli budowie mieszkań. Na terenie rezerwy gruntowej, którą STBS obecnie dysponuje można ich wybudować około 100.

ES [email protected] Film: KSDziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2019

Miesięcznik "Sądeczanin" luty 2020