Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 29 września. Imieniny: Michaliny, Michała, Rafała
31/12/2018 - 14:25

Nowy Sącz: Marta Poremba będzie nowym dyrektorem Wydziału Inwestycji w ratuszu

Radna Marta Poremba (klub radnych Koalicja Nowosądecka) będzie nowym dyrektorem Wydziału Inwestycji Urzędu Miasta w Nowym Sączu. O jej transferze z Muszyny poinformował dzisiaj dziennikarzy prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel.

Marta Poremba przez ostatnie lata pracowała w Urzędzie Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna. Była kierownikiem Referatu Rozwoju Lokalnego, Inwestycji, Infrastruktury Komunalnej i Ochrony Środowiska. Od 2 stycznia 2019 roku będzie kierowała dawnym Wydziałem Inwestycji i Remontów Urzędu Miasta w Nowym Sączu. Od nowego roku, zgodnie z nową strukturą organizacyjną urzędu będzie to Wydział Infrastruktury.

Prezydent Ludomir Handzel od kilku tygodni namawiał Martę Porembę, radną z klubu Koalicja Nowosądecka, aby została szefową Wydziału Inwestycji Urzędu Miasta w Nowym Sączu.

- Nie przeczę, że namawiałem panią Martę Porembę do tego swoistego transferu z Muszyny do Nowego Sącza - mówi prezydent Nowego Sącza. - W Muszynie zajmowała się inwestycjami. Mam, więc nadzieję, że w Nowym Sączu te inwestycje będą rozwijały się w podobny sposób. Mam tutaj na myśli nowe pomysły i koncepcje, a potem będziemy pozyskiwali środki, aby je realizować. W Nowym Sączu są bardzo duże braki, a potrzeb wiele. Muszyna przez ostatnie lata rozwiązała wiele swoich problemów, zarówno komunikacyjnych, jak i infrastrukturalnych. Burmistrz Jan Golba odważnie sięgał po środki zewnętrzne. Jestem przekonany, że w przypadku Nowego Sącza trzeba będzie iść w tym samym kierunku. Osoba pani Marty Poremby jest pewną symboliką takiego kierunku działania. Cieszę się, że zdecydowała się podjąć to trudne wyzwanie.

Marta Poremba jest absolwentką Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki  Krakowskiej. Posiada tytuł magistra inżyniera. Ukończyła na tej uczelni dwa kierunki: budownictwo ogólne oraz konstrukcje budowlane i inżynierskie. Posiada uprawnienia projektowe i wykonawcze bez ograniczeń w zakresie konstrukcji budowlanych i inżynierskich. Od 2012 roku była kierownikiem Referatu  Rozwoju Lokalnego, Inwestycji, Infrastruktury Komunalnej i Ochrony Środowiska, a wcześniej w latach 2002 - 2012 pracowała w Powiatowym Inspektoracie Nadzoru Budowlanego dla powiatu nowosądeckiego.

Marta Poremba od kilku tygodni jest radną miasta Nowego Sącza. W związku z tym, że obejmie stanowisko dyrektora Wydziału Inwestycji w Urzędzie Miasta w Nowym Sączu, złożyła już oświadczenie o rezygnacji z mandatu radnej.

- Decyzja o objęciu nowej funkcji w Urzędzie Miasta w Nowym Sączu była bardzo trudna - mówi Marta Poremba. - Podjęłam ją z pełnym przekonaniem. Była ona podyktowana dobrem miasta Nowego Sącza. Jest to dla mnie nowe, zawodowe wyzwanie. Pewien etap swojego życia zawodowego zamknęłam, a przede mną otwiera się - od nowego roku - nowy. Jakie pierwsze kroki: zapoznanie się ze strukturą wydziału, którym będę kierowała i... do pracy. Hołduje zasadzie, że jeśli są dobre pomysły, to z pomocą pozyskiwanych środków zewnętrznych można wiele zdziałać, można dużo zrealizować.

Do tej pory Wydziałem Inwestycji i Remontów Urzędu Miasta w Nowym Sączu kierował Tomasz Łuczkiewicz.

 - Obecnie pan Tomasz Łuczkiewicz przebywa na zwolnieniu lekarskim - informuje Agnieszka Małecka z biura prasowego Urzędu Miasta w Nowym Sączu.

[email protected], fot. IMDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe