Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 25 października. Imieniny: Ingi, Maurycego, Sambora
27/03/2020 - 14:15

Nowy Sącz: kolejne dwie osoby w mieście mają koronawirusa

Mamy kolejne dwie osoby zakażone koronawirusem w Nowym Sączu. W sumie zakażenie SARS-CoV-2 zostało potwierdzone u trzech mieszkańców miasta.

Dwie kolejne osoby zakażone wirusem zostały ujęte w danych epidemiologicznych, które dzisiaj na godz. 13 zebrał Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Nowym Sączu. Szef sądeckiego Sanepid-u potwierdził tę informację w rozmowie z portalem Sądeczanin.info, ale tylko i wyłącznie w kwestii liczby zakażonych.

Kilka minut temu służby wojewody małopolskiego poinformowały, że zakażenie potwierdzono u: mieszkanki w sile wieku, która pozostanie w izolacji domowej oraz mieszkańca Nowego Sącza w sile wieku, który również pozostanie w izolacji domowej.

Łącznie zarażonych COVID – 19 w Nowym Sączu mamy obecnie trzy osoby, w tym jeden mężczyzna, pracownik spółki Sądeckie Wodociągi, o czym pisaliśmy wczoraj.

Czytaj także: Niestety! Pierwszy mieszkaniec Nowego Sącza zakażony koronawirusem

W powiecie nowosądeckim jest obecnie (27 marca) pięć osób zakażonych SARS-CoV-2.

Jak wynika z dzisiejszych danych, zebranych przez nowosądecki Sanepid kwarantannie domowej jest poddanych w Nowym Sączu – 28 osób, natomiast w powiecie nowosądeckim – 268 osób.

Czytaj także: Nowy Sącz: ruszyła dezynfekcja. Odkażają przystanki, ławki, miejsca publiczne

Nadzorem epidemiologicznym objętych jest w Nowy Sączu – 21 osób, zaś w powiecie 62 osoby.

[email protected], fotDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)